Announcements
Через планове технічне обслуговування платформа Autodesk Community буде недоступна 16 жовтня з 22:00 за тихоокеанським літнім часом протягом приблизно 1 години. Ми цінуємо ваше терпіння щодо цього!
Media & Entertainment – Українською
Сфера медіа індустрії та розваг є значною, а роль 3ds Max, Maya, ShotGrid, Arnold та інших продуктів в ній є не меншою. Тому діліться знаннями, запитуйте, читайте найпопулярніші теми з програмних продуктів, що входять до Autodesk Media & Entertainment Collection, а також дотичних до неї.
cancel
Showing results for 
Show  only  | Search instead for 
Did you mean: 

Уроки з CG-Grooming від CharlyTutors

67 REPLIES 67
SOLVED
Reply
Message 1 of 68
akcharly
6535 Views, 67 Replies

Уроки з CG-Grooming від CharlyTutors

Привіт всім!

Мене звуть Андрій, і я працюю в 3D з 2009 року.

Моє портфоліо
Підтримати мене

 

Зараз я зосередився лише на грумінгу. Тобто, я роблю волосся/хутро для кінематографічних персонажів, фільмів, NFTs, мультфільмів та реклами. Працюю з Ornatrix + 3ds Max/Maya/C4D/Unreal Engine.

Можу робити як під рендери – Vray/Arnold/Redshift/Octane, так і під Unreal (новий робочий процес) – GroomPlugin/Alembic Hair.


Як і обіцяв – починаю перекладати українською мовою свій канал із відповідями на запитання. Так це не швидко, але я намагаюся. Бо хочу підтримувати українську спільноту, бо сам українець. Переклад роблю за допомогою AI, тому що самому все озвучувати - просто не реально... Сподіваюся, AI не робить багато помилок і все буде зрозуміло. Краще так, аніж ніяк.

Якщо вам не терпітися побачити всі мої уроки, то є - основний Youtube-канал і там є підтримка українських субтитрів.


Звичайно, я не встиг додати їх у останні відео... Працюю над цим. Але всі старі – вже підтримують. Там є дуже багато відео - не тільки CG Grooming. Все ж таки працюю з цим каналом - з 2016 року.

На даний момент - роблю переклад із каналу відповіді на запитання

 

Потім розпочну переклад основного каналу.


В основному, останнім часом тема всіх уроків – це CG-Grooming у Maya-3ds Max – Unreal Engine.

Наступний пост – буде перший урок із AI-перекладом.

Через війну мені не завжди вдається це зробити, але я намагаюся. Так що будь-яка ваша підтримка буде гідно оцінена.

Тож приємного перегляду!
І гарного вам настрою.
З повагою,
Андрій.

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



67 REPLIES 67
Message 41 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Першу і другу серію скоро переведу.

У цій серії - Я продовжую працювати з гідами в Ornatrix для Maya, щоб отримати потрібну форму зачіски. Також застосовую-перший базовий clump, щоб отримати пучки волосся і надати більше реалізму. І звичайно ж-додаю базовий Frizz. Але в основному-вся робота зводиться до правки гідів.

 

--- 

ЗМІСТ:

 

0:00 - включення субтитрів

0:05 - де можна подивитися озвучку іншими мовами?

0:10 - що буде в цій серії?

0:42 - редагую гіди

3:46 - створюю новий Clump.

7:49 - Додаю SubClump

8:15 - Додаю Frizz

9:00 - знову повертаюся до редагування гідів і форми

13:15 - редагую групи для Clump.

 

---

Приємного перегляду!

З Повагою,

Андрій Кривуля.

 

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 42 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

У цьому відео-я показую, як відрендерити 100% в волоссі і Redshift IPR та Майя, коли у вьюпорті - у вас 1% або менше. А також розповідаю про те, як правильно експортувати Redshift Proxy і імпортувати його назад.

---

Приємного перегляду!

З Повагою,

Андрій Кривуля.

 

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 43 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Це серія відео про створення зачіски в Ornatrix / Maya для персонажа "Commander", якого робив Samir Mirzoev.

 

У цьому відео я показую початковий етап створення зачіски. Підготовку скальпа, спеціальної розгортки, малювання маски і базову настройку Ornatrix.

 

---

ЗМІСТ:

 

0:00 - Підготовка скальпа під "Grooming"

1:34 - Застосування Ornatrix Preset-Furball.

1:43 - Налаштування GuideFromMesh

2:31 - Чому важливо робити окрему розгортку для скальпа?

3:24 - Малювання маски для росту волосся.

4:43 - Використання SurfaceComb для напрямку і довжини волосся.

7:46 - Застосування Mesh From Strands для скульптури.

9:31 - Розмиття країв для більш плавного переходу від шкіри до волосся.

10:33 - Застосування Clumping, Sub-Clumping і Length.

---

Приємного перегляду! 

З Повагою, Андрій Кривуля.

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 44 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Ornatrix / Maya grooming для персонажа" Commander " від Samir Mir. 2 серія

Це друга серія сeрiала, в якій я продовжую створювати зачіску для роботи" Commander " від Samir Mir-використовуючи Ornatrix Maya.

 

 У цьому відео:

- Показую роботу з гідами в Edit Guides-використовуючи інструменти "Comb" і "Grow Shrink"

- Також демонструю інструмент "Isolation" в "HairFromGuides", який дозволяє ізолювати виділену частину зачіски - для спрощення навантаження на "viewport" і зручності роботи.

 

---

ЗМІСТ:

 

0:00 - Про що будемо говорити в цьому відео?

0:24 - Продовжую працювати з зачіскою з того моменту, на якому зупинився в попередній серії.

1:14 - Робота з гідами в "Edit Guides"

5:04 - Скронева частина і використання кистей" Comb","GrowShrink".

7:25 - Робота з "Isolation Tool"в " HairFromGuides".

Приємного перегляду! 

З Повагою, Андрій Кривуля.

 

 

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 45 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Це четверта серія про створення зачіски в Ornatrix Maya для персонажа "Commander", якого робив Samir Mir.

 

У цьому відео:

- Показую новий інструмент HiddenGuideBehavior, який додали в HairFromGuides

- Показую нову кнопку" Hide Non-Selected " в Edit Guides.

- Продовжую працювати з гідами і покращувати зачіску.

 

---

ЗМІСТ:

 

0:00 - Що буде в цій серії?

0:20 - Розповідаю про нові референсах, які знайшов для цієї зачіски

0:27 - Кажу про обіцянку, яку дав у минулій серії.

0:43 - Починаю виконувати обіцянку

0:47 - Створюємо plane для нашої задачі.

1:00 - Додаємо Ornatrix Furball Preset

1:11 - Додаємо SurfaceComb для настройки напрямку волосся

1:28 - Вимикаємо виділення волосся для оптимізації, а також включаємо Camera Facing Normals для більш красивого відображення у viewport.

1:38 - Включаємо 100% відображення волосся в HairFromGuides

1:42 - Додаємо Clump, щоб розбити волосся на пучки.

1:50 - Починаємо розмову про нові інструменти, які обіцяв показати. Раніше, щоб ізолювати потрібну частину волосся, ми використовували Isolation Tab і кнопку Hide.

2:47 - Показую новий iнструмент Hide Non-Selected в Edit Guides

2:54 - Новий iнструмент Hidden Guide Behavior в HairFromGuides

4:13 - Продовжую працювати з гідами для зачіски Commander.

20:26 - Додаю групи для гідів, щоб було простіше відрізняти їх.

 

----

Приємного перегляду! 

З Повагою, Андрій Кривуля.



EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 46 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Це п'ята серія про створення зачіски в Ornatrix Maya і V-Ray - для персонажа "Commander", якого зробив Samir Mir.

 

У цьому відео:

:right_arrow:️я продовжую роботу з гідами і різними модифікаторами, а також трохи рендерую у V-Ray - аналізуючи отриманий результат.

 

ЗМІСТ:

 

0:00 - Привітання і про що буде ця серія.

0:48 - Продовжую роботу з гідами

1:05 - Виділяю парну групу гідів, бо саме так мені зручніше з ними працювати. Приховую решту гідів, щоб вони не заважали.

1:19 - Призначення іншої групи на ці гіди. Це робиться для того, щоб було зручно їх обирати і гіди візуально відрізнялися один від одного - теж для зручності. Завдяки різним кольорам - простіше контролювати перетини.

1:36 - Додавання рівномірної кількості гідів. За моїми спостереженнями, саме так виходить найкраща інтерполяція волосся. І якщо ви будете робити Clump by Guides - буде простіше все контролювати. Я вже говорив, що в Ornatrix - немає чітких правил, як все робити. Він дуже гнучкий - у цьому плані.

9:41 - Тут, я увімкнув маску, щоб перевірити - правильне розташування гідів.

12:20 - Перевіряємо результат на рендері та налаштовуємо V-Ray Hair Mtl.

12:32 - Аналіз референсу. Зараз я бачу, що зачіска вийшла - більш пишна, ніж в оригіналі.

13:13 - Виправляємо верхню частину зачіски.

18:14 - Правимо маску для волосся

19:49 - Дивимося на потилицю і порівнюємо з референсом. Робимо правки.

22:40 - Додаємо різноманітності в Clump - за допомогою маски.

26:40 - Працюємо зі скроневою частиною.

28:20 - Виправляємо волосся на лобі

30:27 - Дивимося, що вийшло в результаті цих ітерацій.

30:53 - Не забуваємо написати коментар. Навіть звичайного "дякую" - буде достатньо. Це допомагає мені просувати мої відео. Також ставимо лайк і ділимося відео з друзями.

30:57 - Далі буде...

 

Приємного перегляду! 

З повагою, Андрій Кривуля Charly.

 

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 47 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

 

---

У цьому відео я розповім, як поліпшити семплінг волосся під час рендерингу волосся Ornatrix у 3ds Max/Corona Renderer.

 

Не всі знають і розуміють, що найчастіше погана якість семплінгу волосся - це насправді не семплінг, а просто маленька роздільна здатність для вашої задачі або просто ви рендерували недостатню кількість часу. 

 

Для CloseUp - досить посунути камеру, збільшити роздільну здатність - якщо першої дії недостатньо і вимкнути опцію "Render as planes" у CoronaHairMod.

 

 

Рубрика Q&A - це відео-відповіді на запитання підписників у різних групах, коментарях під відео тощо.

 

Це відео я записував давно, ще коли була сторінка і група у ВК. 

 

Як і казав, просто займаюся перенесенням усіх відео-відповідей зі старого каналу. Якщо щось застаріло в таких відео - я доповнюю їх новою та актуальною інформацією.

ЗМІСТ:

 

0:00 - Про що будемо говорити в цьому відео?

0:37 - Демонструю проблему з HairSampling у CoronaRenderer від підписника.

0:53 - Показую приклад із тією ж проблемою.

1:18 - Збільшуємо роздільну здатність до 4К, щоб виправити пікселізацію волосся.

1:22 - Вимикаємо Render as Planes опцію в CoronaHairMod. 

1:28 - Дивимося, що вийшло. Як можна помітити - проблему виправлено. Так, ви можете наблизити камеру і тим самим поліпшити якість у маленькій роздільній здатності. Але найчастіше виникає необхідність саме рендерити з великою роздільною здатністю, щоб під час наближення рендеру - ми не бачили пікселі та поганий samping.

1:34 - Перевіряємо волосся з CoronaHairMtl

1:45 - Зменшуємо товщину волосків, щоб перевірити якість рендерингу з таким результатом. Бо в прикладі підписника - вони якраз були більш тонкі.

1:53 - Тут я кажу, що завжди дивіться картинку в масштабі 1:1. Але якщо виникає необхідність якості в 2:1 і т.д. - просто збільшуйте роздільну здатність. Наприклад, вам потрібна така картинка на бігборд або на друк. У той же час, якщо вам потрібен просто близький ракурс - то просто наблизьте камеру і вимкніть опцію "Render as Planes" в CoronaHairMod.

2:16 - Якщо вам сподобався цей матеріал, будь ласка, не забудьте поставити лайк цьому відео, підписатися на канал і напишіть хоча б "дякую" - у коментарі під ним.



Приємного перегляду! 

З повагою, Андрій Кривуля Charly.

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 48 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Це звичайне відео без озвучки, тож - не вантажив його на український канал. Але сюди завантажую 😃 Думаю, вам теж буде цікаво. 

У цьому відео я показую функцію в Ornatrix Maya, про яку дуже давно просили підписники. Це можливість анімувати волосся без моделювання - покадрово. Коли ти можеш будь-якими інструментами якось змінити форму і задати ключ, потім перейти на інший кадр і внести ще зміни. Після цього ви інтерполюєте кадри і отримуєте плавний перехід анімації з одного стану в інший.

Для цього використовується Animation Cache і нова кнопка Record Frame.

---

 

Мета серії - швидко показати щось цікаве і корисне, пов'язане з цим плагіном.

Я не витрачаю час на озвучку, так як вже є основні уроки - які теж потрібно робити 😃 Але так як - завантажую їх не дуже часто, потрібно займатися чимось іншим - для розвитку каналу.

 

---

 

ХРОНОМЕТРАЖ:

0:00 - Виберіть HairFromGuides і призначте над ним Animation Cache.
0:12 - Збережіть перший кадр за допомогою кнопки Record Current Frame
0:19 - Перемістіть повзунок анімації на 30-й кадр. При бажанні можна анімувати кадр за кадром. Тут я хочу показати, як працює інтерполяція між кадрами.
Змініть форму волосся в редакторі Edit Guides (Редагування напрямних). Просто розчісуйте його. Також можна робити будь-які маніпуляції в Edit Guides з будь-якими інструментами.
0:38 - Збереження отриманого кадру.
0:40 - Перевіряємо, що у нас вийшло.
1:04 - Тут я вирішив призначити модифікатор Surface Comb, тому що з ним можна швидко задати напрямок волосся і його довжину спеціальними маніпуляторами. Знову ж таки, ви можете призначити будь-який модифікатор для своїх експериментів.
1:06 - За допомогою інструменту Sink Tool - створюю додаткові напрямні.
1:13 - Знову зберігаю кадр і дивлюся, що виходить.
1:21 - Для кадру 60 - знову міняю форму.
1:41 - Роблю 500 кадрів, щоб мати більше можливостей для творчості.
2:32 - Я додаю Edit Guides поверх Surface Comb, щоб врахувати форму і редагувати волосся замість напрямних. Потім я експериментую з формою, додаючи різні ітерації в різних кадрах.
6:04 - Спостерігаю за отриманою анімацією. Далі справа за вашою фантазією. Ви можете анімувати все, що завгодно. Кидайте свої експерименти в коментарях.
---
Приємного перегляду!
З повагою, Андрій Кривуля Charly

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 49 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Це 6 серія уроку про створення зачіски в Ornatrix Maya для персонажа Commander, яку зробив Samir Mir.

 

У цьому відео - я показую, як можна швидше створювати напрямні за допомогою нового інструменту Create (Створити) та врахування інтерполяції між напрямними.

 

А також - продовжуючи роботу з направляючими - вдосконалюю форму волосся.

 

ТАЙМІНГ:

 

0:00 - Привітання і що буде в цьому епізоді.

0:54 - Показ нового інструменту Create - для швидкого створення напрямних в редакторі Edit Guides. Він дозволяє врахувати інтерполяцію між напрямними і створити правильний напрямок, на відміну від інструменту Plant Guide Tool.

2:56 - Показую результат, на якому ми зупинилися в 5-й серії. 

3:01 - Продовжуємо медитувати над напрямними.

---   

Приємного перегляду! 

З повагою, Андрій Кривуля Charly.


EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 50 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Вам цікаво навчитися наносити колір на хутро або волосся за допомогою Ornatrix/3ds Max/Vray? Якщо так, то це відео для вас! У цьому уроці ми розглянемо основи використання V-Ray Hair Mtl для додавання кольору до хутра або волосся, а також 3ds Max і Vray для створення фінального рендеринга.

 

У цьому уроці ви дізнаєтеся, як використовувати V-RayHairNextMtl для додавання кольору в хутро або волосся Ornatrix, а також 3ds Max і Vray для створення фінального рендеринга. Після перегляду цього відео ви зможете ефективно наносити колір на хутро або волосся за допомогою Ornatrix/3ds Max/Vray!

 

___

 

ХРОНОМЕТРАЖ:

 

0:00 - Привіт і про що буде це відео?

0:10 - Як стати спонсором каналу і що ви за це отримаєте?

0:21 - Якщо ви вперше на цьому каналі?

0:31 - Не забувайте ставити лайки, підписуватися і коментувати.

0:39 - Я показую вам об'єкт, з яким ми будемо працювати. Ви можете створити будь-який інший

0:44 - Демонстрація текстур, які будуть використовуватися в уроці. Ви так само можете використовувати будь-які інші текстури. Я вибрав саме ці, тому що у підписників були проблеми з відображенням кольорів і правильним розподілом білого і чорного.

0:52 - Перетягуємо текстури в Slate Material Editor і перейменовуємо їх по-різному, щоб потім не заплутатися.

1:04 - Створення VrayHairNextMtl

1:11 - Щоб отримати колір з текстури, спочатку потрібно завантажити її в слот Diffuse Color Slot. 

1:17 - А якщо ваша мета отримати 100% дифузію, то встановіть Diffuse Amount = 1.

1:22 - Перевіряємо, що у нас вийшло на рендері.

1:40 - Якщо ми хочемо отримати більш реалістичний результат з блиском, то нам потрібно зменшити Diffuse Amount до 0,3-0,5, а Melanin = 0.

1:48 - Щоб зберегти колір вовни недоторканим, необхідно завантажити таку ж текстуру в слот Dye Color.

1:57 - Перевіряємо іншу текстуру з чорно-білими смужками.

2:05 - Як бачите, все працює коректно. Де біла - біла шерсть, де чорна - чорна шерсть.

2:13 - Зменшення розміру вовни, щоб краще бачити, як Орнатрікс опрацьовує кольори.

2:24 - Підписники запитували, чому у них все працює навпаки. Тому що помилка в тому, що ви завантажуєте всі текстури в слот Melanin... Якщо робити все так, як я показав, то все буде працювати.

2:47 - У наступному відео ми поговоримо про Redshift.

2:50 - Якщо Вам сподобалося це відео, не забудьте поставити лайк, підписатися на канал і написати коментар.

3:00 - Якщо ви вперше на цьому каналі, то я розповім про що він.

3:10 - Напишіть в коментарях, як давно ви займаєтеся 3D і чому вибрали саме цю сферу?

3:19 - Якщо вам подобається те, що я роблю - розповідаю, як мене підтримати.

3:33 - Пояснюю, що це дасть вам.

3:48 - Не забудьте зайти в мою спільноту на Youtube, де я ділюся всілякими новинами.

4:00 - Не забувайте про мій інстаграм, де я ділюся своїми напрацюваннями і WIP

___

 

Приємного перегляду! 

З повагою, Андрій Кривуля Charly.

 

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 51 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Вам цікаво навчитися наносити колір на хутро або волосся за допомогою Ornatrix/3ds Max/Redshift? Якщо так, то це відео для вас! У цьому уроці ми розглянемо основи використання Redshift Principle Hair для додавання кольору до хутра або волосся, а також 3ds Max і Redshift для створення фінального рендеринга.

 

У цьому уроці ви дізнаєтеся, як використовувати Redshift Principled Hair Mtl для додавання кольору в хутро або волосся Ornatrix, а також 3ds Max і Redshift для створення фінального рендеринга. Після перегляду цього відео ви зможете ефективно наносити колір на хутро або волосся за допомогою Ornatrix/3ds Max/Redshift!

 

___

ХРОНОМЕТРАЖ:

 

0:00 - Ласкаво просимо і про що буде це відео?

0:16 - Як стати спонсором каналу і що ви за це отримаєте?

0:25 - Якщо ви вперше на цьому каналі?

0:36 - Не забувайте ставити лайки, підписуватися та коментувати.

0:45 - Для Redshift я використовую ту ж модель, що і в уроці V-Ray.

1:01 - Створення матерiалу Redshift Principled Hair 

1:17 - Налаштовуємо матеріал і дивимося, що відбувається на рендері.

1:53 - Бачимо, що колір не з'явився. Для цього встановлюємо Albedo Mix = 1

2:16 - Перетягніть ту саму карту до слоту " Tint ", щоб налаштувати правильний відтінок блискіток.

2:31 - Так як нам не потрібно 100% карти для цього завдання, нам потрібно створити вузол, за допомогою якого ми будемо регулювати відсоток білого і текстуру.

2:55 - Створіть для цього завдання вузол RS Color Mix.

3:44 - Щоб прибрати ребристість волосся і зробити його більш гладким, нам потрібно включити кілька опцій на вкладці Hair (Волосся).

4:14 - Для цього увімкніть "Min Pixel Width" та "Tessellation

4:56 - Вимкнення гібридного рендерингу Redshift для тесту GPU

6:14 - Включення процесорного та гібридного рендерингу

7:31 - Якщо Вам сподобалося це відео, не забудьте поставити лайк, підписатися на канал та залишити коментар.

7:41 - Якщо ви вперше на цьому каналі, то я розкажу, про що йдеться.

7:54 - Напишіть в коментарях, як давно ви займаєтеся 3D і чому вибрали саме цю сферу?

8:00 - Якщо вам подобається те, що я роблю - розповідаю, як мене підтримати.

8:15 - Пояснюю, що це дасть вам.

8:30 - Не забудьте завітати до моєї спільноти на Youtube, де я ділюся всілякими новинами.

8:41 - Не забувайте про мій інстаграм, де я ділюся своїми напрацюваннями та у WIP.

 

___

Приємного перегляду! 

З повагою, Андрій Кривуля Charly.

 

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 52 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Всім привіт!

Вітаю всіх з Новим роком та Різдвом Христовим!!!

Сподіваюся, що цей святковий час буде наповнений радістю, здоров'ям і щастям для Вас і Ваших близьких. Нехай наступний рік принесе нові відкриття, цікаві проекти та хвилини сміху, які збережуть посмішку на вашому обличчі.

Бажаю вам усіх гараздів, чудових свят та процвітання у новому році.


EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 53 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Новий Рік починаємо з нового уроку! 

Ви шукаєте спосіб оживити хутро або волосся кольором? Тоді вам сюди! Це відео крок за кроком покаже вам, як наносити колір на хутро або волосся за допомогою Octane і Ornatrix для 3ds Max. Я надам вам детальний огляд кольорового малювання безпосередньо на волоссі і покажу, як найкраще використовувати Octane і Ornatrix 3ds Max разом для досягнення приголомшливих результатів - і все це в простому, легкому для сприйняття форматі. До кінця відео ви будете володіти знаннями і впевненістю, щоб зробити хутро або волосся красивими в рендерах!

 

У цьому відео я поясню два методи, що дозволяють досягти приголомшливих результатів в передачі кольору на хутро. Я продемонструю метод, який ви вже знаєте з попередніх відео, а потім також покажу просунуту техніку зі спеціальним пензлем в Ornatrix, щоб пофарбувати хутро саме там, де ви хочете. Після цього я дам докладний туторіал про те, як правильно рендерити його в Octane за допомогою спеціального вузла.

 

Я також продемонструю, як можна усунути та уникнути помилок, які я описав тут:

 

➡Hair Tessellation - https://render.otoy.com/forum/viewtopic.php?f=111&t=77070

➡[Ornatrix] Display color issue with Octane Hair material -  https://render.otoy.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=80945

➡[Ornatrix] EG Selection issue with Octane material - https://render.otoy.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=80910

➡Autodesk Forum - https://forums.autodesk.com/t5/3ds-max-ideas/ornatrix-eg-selection-issue-with-octane-material/idi-p/...

 

І звичайно ж, я порівняю швидкість рендеринга такого хутра в двох різних видах, надавши вам всю інформацію, необхідну для прийняття зваженого рішення.

 

___

 

TIMING:

 

0:00 - Привітання

0:05 - Про що ми будемо говорити в цьому відео?

0:26 - Ви можете стати спонсором каналу і отримати знижку 95% на всі мої Активи

0:35 - Інструкція для тих, хто вперше на цьому каналі і хоче мене підтримати.

0:47 - Не забудьте поставити лайк і підписатися на канал.

0:54 - Для Octane Renderer я також використовую ту ж сцену, що і в попередніх уроках.

1:09 - Перший спосіб перенесення кольору на шерсть - за допомогою текстури.

1:12 - Створення матеріалу Octane Hair

1:19 - Створення вузла RGB Image для завантаження текстури

1:32 - Підключаємо його до слотів Diffuse і Albedo

1:41 - Налаштування поздовжньої та азимутальної шорсткості для отримання належного блиску.

2:05 - Увімкніть 100% рендеринг волосся у вікні перегляду та налаштування рухомого проксі, якщо він не увімкнений.

2:27 - Перейдіть в налаштування рендеру і виберіть "All Objects" для опції "Notify objects on render" на вкладці "Kernel".

2:51 - Завантажуємо текстуру з кольором - у вузол RGB Image.

3:19 - Оскільки Octane Renderer ще не додав опцію згладжування волосків - додайте модифікатор Strand Detail, щоб вирішити цю проблему.

4:52 - Створіть ще один об'єкт Ornatrix - для використання другого способу. Я вирішив створити новий об'єкт, тому що на ньому простіше показати роботу цього методу.

5:37 - Говоримо про баг в Octane, через який не відображається виділення і колір - після малювання.

5:45 - Вибір тимчасово Arnold Renderer для вирішення проблеми (хоча пізніше я покажу, як уникнути цього кроку за порадою розробників з OTOY)

6:06 - Показую рішення від розробників.

8:31 - Кажу, що пораду розробника отримав трохи пізніше, тому решту відео буде показано з моїм рішенням, але ви можете сміливо використовувати рішення від OTOY. Так як на екрані в момент моєї розповіді нічого немає - вирішив показати вам свою улюблену Forza Horizon 5.

8:58 - Розбираємося з тим, як почати ручне фарбування волосся.

9:13 - Вибираємо пензлик для фарбування

9:25 - Активація багатоканальності (RGB)

9:32 - Додавання трьох колірних каналів - Color_R,G,B

10:26 - Малюємо на волоссі в потрібному місці

13:25 - Розповідаю як рендерити отриманий колір.

14:07 - Налаштування рендера на тест і запуск тестів.

 

___



Приємного перегляду! 

З повагою, Андрій Кривуля Чарлі.



EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 54 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

 

Ви шукаєте спосіб оживити хутро або волосся за допомогою кольору? Тоді вам сюди! Це відео крок за кроком покаже вам, як наносити колір на хутро або волосся за допомогою Arnold Renderer і Ornatrix для 3ds Max. Я детально розповім про нанесення кольору безпосередньо на волосся і покажу, як найкраще використовувати Arnold і Ornatrix 3ds Max разом, щоб досягти приголомшливих результатів - і все це в простому, зрозумілому форматі. До кінця відео ви отримаєте знання і впевненість, щоб зробити хутро або волосся красивими в візуалізації!

 

У цьому відео я поясню два методи, які допоможуть досягти дивовижних результатів у перенесенні кольору на хутро. Я продемонструю метод, який ви вже знаєте з попередніх відео, а потім покажу просунуту техніку зі спеціальним пензлем в Ornatrix, щоб зафарбувати хутро саме там, де ви хочете. Після цього я дам детальну інструкцію, як правильно відрендерити його в Arnold Renderer за допомогою спеціального ноду.

 

І звичайно ж, я порівняю швидкість рендерингу такого хутра в двох різних видах, даючи вам всю необхідну інформацію для прийняття зваженого рішення.

 

___

ХРОНОМЕТРАЖ:

 

0:00 - Привітання

0:03 - Про що ми будемо говорити у цьому відео?

0:23 - Не забудьте поставити лайк і підписатися на канал.

0:30 - Для Arnold Renderer я також використовую ту ж сцену, що і в попередніх уроках.

0:51 - Перший спосіб перенесення кольору на хутро - за допомогою текстури.

0:52 - Відкрийте редактор матеріалів і створіть Arnold Standard Hair 

1:03 - Створюємо ноду Image, яку підключаємо до слотів Base Color і Diffuse Color.

1:12 - Додаємо бажану текстуру.

1:25 - Збільшуємо значення Diffuse Weight, щоб побачити колір текстури

1:31 - Налаштування анізотропної та азимутальної шорсткості

2:05 - Переходимо до розгляду другого методу прямого малювання на хутрі.

2:13 - Створення каналів для малювання кольором

3:56 - Малюємо кольором на хутрі

6:05 - Створюємо User Data RGB ноду, щоб бачити колір на рендерері

6:54 - Виділяємо канали в модифікаторі Ox Arnold, щоб вони були на рендері

7:52 - Тестування швидкості рендерингу без денойзера

9:00 - Тестуємо швидкість рендерингу з денойзером. В 11 разів швидше!

9:38 - Тестування швидкості рендеринга для CloseUp

11:05 - Якщо вам сподобалося відео - не забудьте поставити лайк і підписатися на канал.

___

Приємного перегляду! 

З найкращими побажаннями, 

Андрій Кривуля Чарлі.

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 55 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Це 7 серія уроку про створення зачіски в Ornatrix Maya для персонажа Commander, якого зробив Samir Mir.

 

У цьому відео я продовжую працювати з напрямними в редакторі напрямних, а саме покращую форму напрямних на потилиці та біля вуха. Я розповідаю про нову функцію в Ornatrix v4 - Hide Non-Selected і ви вже можете нею користуватися. Коли я записував відео - її ще не було, тому я спочатку виділяв напрямні, інвертував виділення і приховував зайве. А тепер ви можете просто ізолювати потрібні вам напрямні відразу - не роблячи нічого зайвого.

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 56 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Це 8 серія уроку про створення зачіски в Ornatrix Maya для персонажа Commander, якого зробив Samir Mir.

У цьому відео я продовжую працювати з напрямними на потилиці, а також за вухом - в Edit Guides.


EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 57 of 68
akcharly
in reply to: akcharly



Ласкаво просимо до чергового захоплюючого епізоду, в якому ми досліджуємо та розбираємо найновіші можливості у світі 3D-моделювання та анімації. У цьому відео ми заглиблюємося у нещодавно випущену версію Ornatrix Maya v4 та її видатну функцію - динамічний кламп.


Функція Dynamic Clump революціонізує те, як ми маніпулюємо моделюванням волосся та хутра, пропонуючи унікальну можливість динамічно змінювати кількість згустків за допомогою простого повзунка. У цьому відео ми детально продемонструємо цю функцію і покажемо, як вона може значно покращити ваш робочий процес і підняти ваші творіння на новий рівень.


Незалежно від того, чи є ви досвідченим 3D-художником, чи новачком, який тільки занурюється у безкрайній океан 3D-моделювання, цей посібник надасть цінну інформацію та методи, які допоможуть вам розкрити весь потенціал Ornatrix Maya v4. Отже, пристебніть ремені, і давайте зануримося у світ динамічного моделювання волосся.


Залишайтеся креативними і продовжуйте досліджувати!

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 58 of 68
akcharly
in reply to: akcharly


Відкрийте секрети створення приголомшливих масок для волосся в Ornatrix 3ds Max за допомогою цього поглибленого підручника! :artist_palette::paintbrush:️ Пориньте у два потужні методи, які підвищать ваші навички 3D-грумiнгу та допоможуть оживити ваших персонажів. 💇‍:female_sign:💇‍:male_sign: Вчіться у CharlyTutors, вашого головного джерела знань про Ornatrix, і приєднуйтесь до нашої зростаючої спільноти 3D-художників. Не забудьте вподобати, прокоментувати та підписатися, щоб отримувати більше дивовижного контенту! :bell:👍

Приємного перегляду!
З повагою,
Андрій Кривуля Charly.

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 59 of 68
akcharly
in reply to: akcharly



Це перший епізод Making of зачиски, яку я створив для Streamoid в Ornatrix Maya, а потім відрендерив на Metahuman в Unreal Engine 5.

Тут ми поговоримо про проект в Maya:

➡ про те, як я робив дитячу зачіску і чому я видалив частину волосся ззаду.

➡ Далі ми поговоримо про основну частину волосся.

➡ про те, як я фарбував це волосся спеціальним пензликом в Ornatrix.

➡ Як створювався хвіст

Приємного перегляду! З повагою, Андрій Кривуля Charly.

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Message 60 of 68
akcharly
in reply to: akcharly

Це заключна частина мого Making Of зачіски, яку я робив для Streamoid. 

 

 

У цьому відео: 

 

- Покажу, як розфарбовувати волосся через VertexPaint 

 

- Поговоримо про те, як я робив вузол в Ornatrix Maya 

 

- Поговоримо про налаштування шейдера волосся в Unreal Engine 5 

 

- Поговоримо про те, що варто враховувати під час роботи з волоссям в Unreal Engine 5. 

 

- Як перенести VertexPaint із Maya в Unreal Engine 5

 

Приємного перегляду! 

З повагою, 

Андрій Кривуля Charly.

EESignature

Відповідь корисна? Клікніть на "ВПОДОБАЙКУ" повідомленню! | Do you find the posts helpful? "LIKE" these posts!

На ваше запитання відповіли? Натисніть кнопку 'ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ' | Have your question been answered successfully? Click 'ACCEPT SOLUTION' button.

Андрiй Кривуля | Andrew Krivulya | 3D Grooming Artist - Facebook | Instagram | Twitter | LinkedIN | Youtube | Artstation



Can't find what you're looking for? Ask the community or share your knowledge.

Post to forums