3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Vray Sun

13 YANIT 13
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 14
Anonymous
1456 Görüntüleme, 13 Yanıt

Vray Sun

Merhabalar vray sunı çalışmamda kullandığımda gökyüzünde mavi bir ton oluşmuyor örnek atayım acaba vrayimdemi sorun vardır ? Hızlı bir render aldım yarıda kestim görüntüyü göstermek için örnek aşağıda .Gökyününün vray sun ekleyince mavi olması gerekli değil mi ? Vray Sun.jpg

13 YANIT 13
Mesaj 2 / 14
Anonymous
cevap verdi: Anonymous

Merhaba @Anonymous 

Vray Sun ayarında ozone değerini artırırsanız gökyüzü mavi tona ulaşır düşürürseniz sarı renkleri hakim olur. Turbidity değerinde ise değeri düşürdüğünüzde gökyüzü mavi tona ulaşır artırırsanız sarı renkler hakim olur.

Mesaj 3 / 14
Anonymous

Dediğini yaptım ama halen gene aynı 😞

Mesaj 4 / 14
Anonymous

Vray sky ayarlarınız ne durumda hdri map atadınızmı yoksa normal ayarlarındamı derecesi ne durumda ayrıca sahnede başka bir ışık varmı ayar panellerinizden ekran görüntüsü atarsanız daha iyi yardımcı olabilirim

Mesaj 5 / 14
Anonymous

heme atıyorum 🙂

Mesaj 6 / 14
Anonymous

Şöyle anlatıyım normalde herhangi bir sahneye vray sun koyunca gökyüzü mavi olmalı tüm 3ds maxlerde böyledir başka bilgisayarda  mavi gçzükürken bende ayarları dediğiniz gibi yapmama ragmen sarı gözüküyor siz şşimdi ayarlar panelini atıcam  buyrun 🙂

Vray Sun Ayar.png

Mesaj 7 / 14
Anonymous

Sahnede sadece vray sun var dediğiniz ayarları kaç defa yaptım yeni çizim yapıpda denemeye kalktım ama gökyüzü sarı mavi değil sebebini çözemedim progrmadan yada vraydan kaynaklıdır dedim vray sürümünü değiştirdim gene aynı en son bilgisayarı yedekten geri alıp programı birdaha kurucam 2016 max sorun yaratıyor olabilir mi ?

Mesaj 8 / 14
Anonymous

Kontrol etmem için dosyanızı paylaşabilirmisiniz.

Mesaj 9 / 14
Anonymous

Dosya elinize ulaştımı 🙂

Mesaj 10 / 14
Anonymous

@Anonymous Dosya tarafıma ulaşmadı, ekler bölümünden dosyanızı ekleyebilirsiniz.

Mesaj 11 / 14
Anonymous

https://docs.chaosgroup.com/display/VRAY3MAX/Sun+and+Sky+System+%7C+VRaySun doya burda hocam bir siteye yükledim atıyorum 🙂

Mesaj 12 / 14
Anonymous

@Anonymous  Buradan ekleyebilirsiniz.

ekdosya.jpg

Mesaj 13 / 14
Anonymous

boyutu yüksek dedi o yüzden başka siteden yüklüyorum 🙂

Mesaj 14 / 14
Anonymous

hocam çalışmayı  başa yere yükledim ama linki site kabul etmiyor 🙂

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report