3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Maya Uv Sorunu

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
beyzozkn8
257 Görüntüleme, 2 Yanıt

Maya Uv Sorunu

Merhabalar, Maya 2023 kullanıyorum. Objeme uv açılımı vs. yaptıktan sonra objede texture görebiliyorum. Ancak render almaya kalktığımda texture olan kısım siyah çıkıyor. Uv olmayan kısımlar renderda gözüküyor. Işık ile ilgili bir sıkıntım yok yani. Render olarak da vray kullanıyorum. Render ayarlarını mı değiştirmem lazım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi günler dilerim.

Etiketler (3)
Etiketler (1)
2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3
serhatgumus
cevap verdi: beyzozkn8

Selam @beyzozkn8 

Maya da birden fazla UV Set oluşturulabiliyor. Burada UV kısmında map1 diyip render da map2 seçilmesi durumunda texture'lar gözükmüyor olabilir. Bunu kontrol edebilir misin? Tek bir tane map olursa sorun olmayacaktır. 

serhatgumus_0-1673723353756.png

Birden fazla UV Set var ise aşağıdaki gibi fazla olanı seçerek sonrasında Delete Current UV Set diyerek silebilirsin.

serhatgumus_1-1673723544504.png

Serhat Gümüş
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? Bu gönderiyi beğenmekten çekinmeyin.
Sorunuz başarıyla yanıtlandı mı ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

Mesaj 3 / 3
Olcay.Kuk
cevap verdi: beyzozkn8

Merhaba @beyzozkn8 

@serhatgumus tarafından paylaşılan son öneri faydalı oldu mu? Son durum hakkında bilgi paylaşmanızı rica ederiz.

Çözüm önerisi faydalı oldu ise ÇÖZÜMÜ KABUL ET olarak işaretlemenizi önemle rica ederiz.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report