3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

3DS Max Viewport`ta Obje Görüntüleme Sorunu

5 YANIT 5
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 6
Anonymous
9259 Görüntüleme, 5 Yanıt

3DS Max Viewport`ta Obje Görüntüleme Sorunu

Öncelikle yaşadığım soruna dair biraz araştırma yaptım (hem internette hem de sitede) fakat tam olarak doğru biçimde arayamadığım için net bir sonuca ulaşamadım maalesef.

Soruna gelecek olursak; büyük bir nesne modellemesi yapmam gerekiyor ve henüz modellemenin başlarında beni çok rahatsız eden bir sorunla karşılaştım ve bir türlü aşamıyorum. Objeye yaklaştıkça objede dalgalanmalar, sanki iç içe geçmiş polygonlar var gibi gölgeler ortaya çıkıyor. Fakat zoom out yapınca sorun olmuyor ve sorunsuz bir biçimde görüntüleyebiliyorum. Yaşadığım soruna dair ekran görüntüsünü de paylaşıyorum. Maya`da böyle bir sorun yaşamamıştım ve yaşasam dahi sorunu nasıl çözebileceğimi biliyordum fakat MAX`de bu konu hakkında pek bir fikrim yok. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkürler ve iyi çalışmalar.

Ekran Görüntüsü: 21ZWNv

5 YANIT 5
Mesaj 2 / 6
izzetalsan
cevap verdi: Anonymous

Bana ölçü ile ilgili bir problem gibi göründü. Sahneye göre ölçü sisteminiz çok büyük olunca bu tarz hatalar çıkabiliyor. 2. olarak sahnenin merkezinden uzakta olabilrisiniz. öncelikle objenizin tamamını seçip group yapın eğer çok obje var ise, ve grup yaptıktan sonra move komtuna geçin, ve alt kısımda timeline çubuğunun altındaki bölümden  objenin X,Y,Z koordinatlarını göreceksinizdir. orada x ve y z de sıfırlayın. merkeze alın. Bakalım aynı sorun devam ediyor mu ?

İzzet ALŞAN
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? Bu gönderiyi beğenmekten çekinmeyin.
Sorunuz başarıyla yanıtlandı mı ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

Free 3D Model
3D Eğitim
PBR Textures from Texturebox.com
Free PBR Textures
Free Textures
Mesaj 3 / 6
Anonymous
cevap verdi: izzetalsan

Hocam iyi günler ;

Yukarıdaki abimizin yaşadığı sornu bende yaşıyorum görüntüde bozukluk yaşamaya başladım bunun için ne yapmalıyım? Daha önceden yoktu şimdi yaşamaya başladım (Perspektif bakış açısında normal görünüyor.)

Sahne ölçüm normal gibi görünüyor .

x,y,z tam ortalayarak çalşyorumx,y,z tam ortalayarak çalşyorumEkran Alıntısı2esfgh.PNG

Mesaj 4 / 6
Anonymous

Viewport clipping'e tıklayınca sağdaki oku yukarı kaydırdığınızda görüntü düzeliyor. 

Mesaj 5 / 6
sami.narmanli

Sen nasıl bi kralsın teşekkürler

Mesaj 6 / 6
sami.narmanli

Sen nasıl bi kralsın teşekkürler

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report