3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

3ds Max Resetleme Ayarları Sıfırlama

12 YANIT 12
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 13
mehmetakiftoplu
30003 Görüntüleme, 12 Yanıt

Mehmet Akif TOPLU
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi Beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldınız mı? Aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

12 YANIT 12
Mesaj 2 / 13

Merhaba , 
Bu Makalemiz  "3ds Max (Resetleme) Ayarları Sıfırlama" konusu üzerine
Faydalı Olması Dileğiyle

3ds Max Programında çalışırken veya program içinde belirli komutların işlevlerin kaybetmesi veya kullanılamaması , yanlışlıkla Ribbon, menü veya bazı panelleri kaybedip geri getirememe gibi temel işlevleri kaybetmesi durumunda
3ds Max'i resetlemek çözüm olabiliyor. Program ilk kurulduğundaki duruma geliyor.

Bazı Örnek Sorunlar

• Sahnenin Yavaş veya düzensiz çalışması
  • Klavye kısayollarının kaybı veya bazı tuşların çalışmaması
  • Material editörde eksik özellikler
  • Menü, silme, gibi temel işlevleri kaybetmesi
  • Eksik komut tuşları

Çözüm Şekli

Kullanıcı dosyalarını silerek 3ds Max'i "sıfırlayabiliriz ". 3ds Max kullanıcı dosyalarını silme işlemini tamamlandıktan programı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır . Bu işlem sadece kendi bilgisayarınızdaki değiştirilmiş Kullanıcı profilini etkiler.

Gerekirse, kullanıcılar aşağıdaki yöntem kullanabilir , ve işlemi geri alabilir ( ENU dosyasını geri yükleyerek ).

Kullanıcı profilini kaldırmak için:

1. 3ds Max'in kapalı olması gerekiyor

2. Windows'ta Gizli Dosyaları / Klasörleri göster ekranını açın.

3. Windows 7, 8.1 veya 10'da kullanacağınız yol aşağıdaki gibidir. 

C: \Kullanıcılar  \ kullanıcı adınız \ AppData \ Local \ Autodesk \ 3dsMaxDesign \ 20XX-64 \ ENU * 
C: \ Kullanıcılar \ kullanıcı adınız  \ AppData \ Local \ Autodesk \ 3dsMax \ 20XX - 64bit \ ENU
 *

1. ENU_Düzenlemek için ENU klasörünü yeniden adlandırın .

3ds Max başlatıldığında, yeni bir ENU klasörü oluşturulur.

Sorun çözülmediyse, yeni ENU klasörünü silerek ve eski klasörü eski haline döndürerek önceki ayarlara dönebilirsiniz.

Gizli dosyaları göstermek için:

"AppData" klasörü görünmüyorsa, görüntülemek için aşağıdaki  adımları izleyebilirsiniz
  1. Windows sürümüne bağlı olarak aşağıdakilerden birini yapın:
    • Windows 7, 8 veya 8.1'de: Windows Gezgini> Araçlar> Klasör Seçenekleri> Görünüm sekmesine gidin.
    • Windows 10'da: Windows Gezgini> Araçlar> Seçenekler> Klasörü Değiştir ve Arama Seçenekleri> Görünüm sekmesine gidin.
  2. Gelişmiş Ayarlar> Gizli Dosya ve Klasörler altında, "Gizli Dosyaları, Klasörleri ve Sürücüleri Göster" i seçin.
  3. Klasörlere Uygula'yı tıklayın.

Kullanıcı tarafından eklenen görüntü

İyi Çalışmalar

Mehmet Akif TOPLU
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldınız mı? Aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

Mesaj 3 / 13
Anonymous
cevap verdi: mehmetakiftoplu

yardımınız için teşekkür ederim fakat dediklerinizi harfiyen yapmama ragmen sorun çözülmedi. sistem geri yükleme yapsam bir çözümü olur mu

Mesaj 4 / 13
mehmetakiftoplu
cevap verdi: Anonymous

Merhaba @Anonymous 

Sorununuz tam olarak nedir. Evet sistem geri yükleme çözüm olabilir duruma göre  ? 

Artı olarak

Aşağıdaki yöntemleri dener misiniz..

1. Olarak

Denetim Masası - Yönetimsel araçlar - Hizmetler
FlexNet Licensing Service 64 hizmetini bulup sağ tıklayın, özellikleri açın
Başlangıç türünü otomatik yapın ve onaylayın.
FlexNet Licensing Service 64 hizmetine sağ tıklayıp başlatın.

2. olarak

C:\ProgramData\FLEXnet klasörünü açın

Klasörün İçinde Aşağıdaki Dosyalar Mevcut

adskflex_00691b00_event.log
adskflex_00691b00_tsf.data
adskflex_00691b00_tsf.data_backup.001

Bu 3 Dosyayı Silin. 

İyi Çalışmalar.

Mehmet Akif TOPLU

EESignature

Mesaj 5 / 13
Anonymous

sorun: max programını actığımda sürekli karşıma 'maxscript macro script error exception' hata sayfası açılıyor. özellikle sol click yaptığımda bu hata sayfası acılıyor. ben simdi biraz önce önerdiğiniz çözümü uygulayayım umarım bu sefer sorun çözülür. yardımınız için tekrer teşekkürler

Mesaj 6 / 13
Anonymous

öğrenci versiyonunu kullandığım için FlexNet Licensing Service 64  denetim masasında bulunmuyor

Mesaj 7 / 13

Merhabalar.Modfy listesindeki bir çok komut inaktif durumda. ornegin extrude edit spline....vb . Burada bahsettiğiniz yontemlerin hepsini denedim ama sorun çözülmedi. Programı silip tekrara yüklemeden once yapabileceğim bir şey var mı? Şimdiden teşekkürler

Mesaj 8 / 13

Merhaba @elifersara 

C: \ Kullanıcılar \ kullanıcı adınız  \ AppData \ Local \ Autodesk \ 3dsMax \ 20XX - 64bit \ ENU 

ENU klasörünü ENU.OLD yapınca sournunuza çözüm olması gerekir.

İyi Çalışmalar.enu.jpg

Mehmet Akif TOPLU

EESignature

Mesaj 9 / 13

teşekkür ederim. iyi çalışmalar

Mesaj 10 / 13
Anonymous

Windows 7 kullanıyorum . Dediklerinizi tamamen uyguladım. Daha önce 2018 versiyonunda işe yarıyordu. Sistemime yeni 2019 yüklendi. Enu klasörünün ismini değiştirdim, baktım olmadı başka klasöre aldım. Hiçbirşey değişmedi, hatta şu anda 2019 - 64bit klasörü boş. Fikriniz varmı.

Mesaj 11 / 13
Anonymous

Çalıştığım max dosyasını hiç bir şekilde kaydedemiyorum. Enu dosyası dediklerinizi yaptım olmuyor

Mesaj 12 / 13
Anonymous
cevap verdi: Anonymous

models ,Compact 

Mesaj 13 / 13

harfiyen yaptım hepsini hiç bir şekilde ENU.OLD yapsamda açılmıyor.Flexnet yapıpta denedim o da çözüm olmadı

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report