3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

3D Max Açılmıyor

10 YANIT 10
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 11
Anonymous
4838 Görüntüleme, 10 Yanıt

3D Max Açılmıyor

Herkese Merhaba , iyi  çalışmalar.

2-3 haftadır 3D Maxi mi çok rahat kullanıyordum. Ama dün gece sebebini bilmediğim şekilde program açılmamaya başladı. 2 kere tekrar indirip yükledim sorun çözülmedi aynı sorun devam ediyor. Programı acınca sadece 'welcome to 3d max' penceresi acılıyor. Program aşagıdaki görev cubugunda acılmış gibi gözüküyor. Ama simgeye tıklasam bile programın penceresi acılmıyor. ALT-TAB yaptığımda ise 2 tane pencere açılmış görüyorum ama onlara da girmiyor.Sadece alt-tab yapınca görüyorum. O pencerelerin ismi 'Untitled - Autodesk 3ds Max 2019' ve MAXscript Debugger '. Fotoğraflarıda ekde yükleyecem daha anlaşılır olması için. Çalışmalarım yarım kaldı lütfen yardım eder misiziniz rica ediyorum.

10 YANIT 10
Mesaj 2 / 11
tolgay.hickiran
cevap verdi: Anonymous

hangi addinleri kullanıyorsunuz

Some worthwhile ideas
Copy Design should rename ilogic Rules too!
Why Nastran In-CAD doesn't have an SDK?IMPLEMENTED!

Tolgay Hickiran
Founding Partner
SignatureSignature

website
emailskypelinkedinyoutubeemail

Mesaj 3 / 11
Anonymous
cevap verdi: tolgay.hickiran

Kusra bakmayın bilgisayar bilgim sınırlı. Add derken neyden bahsettiginizi anlamadım ☹️

Mesaj 4 / 11
tolgay.hickiran

max e ek olarak herhangi bir program yüklediniz mi içinde çalışabilen?

Some worthwhile ideas

Tolgay Hickiran
Founding Partner
SignatureSignature

website

Mesaj 5 / 11
Anonymous
cevap verdi: tolgay.hickiran

Hayır yüklemedim. Sadece dün gece bilgisayarım cok kastıgını düşündügüm icin temp dosyalarını, C sürücüsünün diskini temizledim. Daha sonra da denetim masasından işime yaramayan farklı uzantıları olan birkaç programı kaldırdım. Kaldırdığım programların autodesk uzantılı olup olmadığını da kontrol etmiştim. Ama o işlemleri yaptıktan sonra açamadım 3ds Maxi. Autocad , sketch-up programlarını acabiliyorum ama 3d max i acamıyorum. 

Mesaj 6 / 11
tolgay.hickiran

Temizlediğiniz klasörlerin yerini gösteren bir görsel paylaşın lütfen, Max ve birçok Autodesk programı, kullanıcı klasörlerinde kütüphaneleri tutuyor, yanlışlıkla silmiş olabilirsiniz.

Programı windows un kendi program ekle kaldır kısmından değil "Uninstall Tool" dan kaldırmanız gerekiyor. Bunu yapıp tekrar yükleyin.

Some worthwhile ideas

Tolgay Hickiran
Founding Partner
SignatureSignature

website

Mesaj 7 / 11
emrekocqq

2 Gün olacak bugünle beraber uygulamayı normal bir şekilde kullandım bilgisayarımda kasma meydana geldi ve bende uygulamayı görev yöneticisinden kapattım sonra da sadece görev çubuğunda açıldı uygulama çalışıyor ancak görüntüde uygulama yok alt+tab yaptığımda uygulama ve Maxscript debugger açık. Çözüm için maxi Uninstall Toll dan silip tekrar yükledim ama sorun hala aynı services.mscden autocadi etkikeştirmekten tutun bilgisayarımı geri dönüş noktasından bir kaç gün öncesine alıp tekrar denedim ama sonuç hala aynı 3d max açılmıyor ya da açılıyor ama ekranımda görünmüyor bu arada 1. ekran ve 2. ekran sorununa da baktım ekranım her zaman 1. ekranda

Mesaj 8 / 11
Anonymous
cevap verdi: emrekocqq

bu sorunu bugün bende yaşadım max de modelleme yaptığım sırada alt + tab yapıp dosya klasörü açtığımda max bir daha da açılmadı normalde çalışıyor görünüyor görev çubuğunda görünüyor üzerine geldiğim de çıkan pencerede beyaz bir sayfa görünüyor tıkladığımda hiç bir şey açılmıyor.

Tekrar açtığımda yine aynı şekilde sadece sarmaşık eklentisi (gtools Ivy) ekranda görünüyor ama max ekranı sadece görev çubuğunda görünüyor yardımcı olursanız çok sevinirim 

Mesaj 9 / 11
Anonymous

https://www.youtube.com/watch?v=Alv6S3n3ZSU bu adımları uyguladım sorun çözüldü arkadaşlar

Follow on Instagram For Architecture Updates : https://www.instagram.com/architecture_designing/ join us on Instagram https://www.instagram.com/architecture_designing/ Join Our Architecture Community on Telegram https://t.me/Architecturecentre https://t.me/architecture_designing 3Ds Max Problems ...
Mesaj 10 / 11
Anonymous

Bende de aynı sorun var sandım, programı açıyordum ama sadece görev çubuğunda açıldığını görüyordum herhangi bir hata vermiyordu.

Maalesef sonradan çok basit, anladım ki en son 2. monitör ekranında kullandığım için programı hala orada çalışıyormuş, ben sadece görev çubuğunda açılıyor sanıyormuşum.

2. monitörü açınca programın açık olduğunu gördüm.

Mesaj 11 / 11
tasiransevdanur1

Merhabalar. Ben max programından çizim yapabiliyorum yaptığım çizimi kaydedebiliyorum da ama kaydettiğim çizimi açamıyorum. Microsoft a yönlendiriyor açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var diyor. Sorunun ne olduğunu anlamadım ne yapmam gerekiyor.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report