Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

90 komponentli bir parçada yaşadığım donma sorunu

2 YANIT 2
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
kayaa15
404 Görüntüleme, 2 Yanıt

90 komponentli bir parçada yaşadığım donma sorunu

Merhabalar, uzun süredir fusion kullanmaktayım fakat son zamanlarda yapmış olduğum projede yaklaşık 90-100 arası komponent mevcut. Fakat belli bir yere geldikten sonra düzenleme, ekleme yapmam neredeyse imkansızlaşıyor. Sürekli donmalar ve beklemeler oluyor. Yaptığım her işlem sonrası uzunca bir bekleme oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Kullandığım ayarlar performansı arttırmaya yönelik, simple display vs bütün ayarları basitleştirdim. 
Çizim yaptığm parçaları başlangıçta Rhino6 üzerinden step olarak yüklüyorum ve onlar üzerinde değişiklik yaparak ilerliyorum. Aktif olarak history kullandığımdan dolayı onu da kapatamıyorum. 

Sorun internetten mi diye düşündüm fakat offline çalışırken de benzeri kasmalar oluyor ama internet hızımız genel olarak yavaş. 

Kullandığım bilgisayar özellikleri: Nvidia GTX 960M Ekran kartı, 16 Gb DDR4 ram, 2.6 GHz i7 6700HQ İntel işlemci ve 128 Gb SSD 

Ayarların olduğu görüntüler ektedir. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar

Etiketler (3)
2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3
tolgay.hickiran
cevap verdi: kayaa15

Bize performansınızı görmemiz için kısa bir video çekebilirseniz seviniriz, 1000+ parçada dahi performans problemi yaşmamanız gerek çünkü

Some worthwhile ideas
Copy Design should rename ilogic Rules too!
Why Nastran In-CAD doesn't have an SDK?IMPLEMENTED!

Tolgay Hickiran
Founding Partner
SignatureSignature

website
emailskypelinkedinyoutubeemail

Mesaj 3 / 3
Olcay.Kuk
cevap verdi: kayaa15

Merhaba @kayaa15 

Sorununuz çözüldü mü? Eğer devam ediyorsa son durum hakkında bilgi paylaşabilir misiniz? @tolgay.hickiran belirttiği gibi sorununuz bir video ile anlatma şansınız olursa daha hızlı çözüm alabilirsiniz.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report