AutoCAD – Tüm Ürünler – Türkçe
Tüm AutoCAD ürünleri için Autodesk AutoCAD forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler AutoCAD ve araçlarıyla ilgili konuları keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Blok Ölçüleri Değiştirme

4 YANIT 4
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 5
Anonymous
6117 Görüntüleme, 4 Yanıt

Blok Ölçüleri Değiştirme

Merhaba 

Ekte Mevcut Dosyada blok ölçülerini 100 e 120 yapmak istiyorum block editor scale mantığı ile nasıl yapabilirim

Saygılarımla

4 YANIT 4
Mesaj 2 / 5
Anonymous
cevap verdi: Anonymous

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum 🙂 blok bozulmadan editör sayfasında nasıl bir komut veya yöntem uygulayarak yapabilirim
Mesaj 3 / 5
Anonymous

Yardımcı olabilecek yok mu 🙂
Mesaj 4 / 5
Gokhan_Kaya

Merhaba
Bu resmi blok editör için de strecth veya scale ile olsa bile zor olabilir çünkü sekil bozulabilir ama siz direk bloğu seçip sağ tuş özelliklerden scale değerlerini girin ve istediğim boyuta taşıyın

Eğer yeni bir boyutta blok olsun isterseniz ölçüleri ayarladığınız bloğu explode komutu ile patlattığınızda büyümüş hali cizime dönüşür vunuza direk teni blok yapabilir veya eski bloğun içine kopyalayabilirsiniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedIn

MSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Mesaj 5 / 5
Anonymous

Bir projede aynı bloktan farklı ölçülerde kullanıyor iseniz bence dinamik blok kullanılması en mantıklısı. scale ile uğraşmamış olursunuz. ekte sizin bloğu dinamik hale getirdim.

blok üzerinde ki oklardan çekerek istediğiniz ölçüye scale yapabilirsiniz yada dinamik inputa ölçüyü yazarsanız istediğiniz ölçüye gelir.

bir diğer kullanım şekli olarak eğer properties pencereniz açık çalışıyorsanız custome penceresinin altında distance kısmına ölçünüzü yazarakta değiştirebilirsiniz.

Etiketler (1)

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report