AutoCAD – Tüm Ürünler – Türkçe
Tüm AutoCAD ürünleri için Autodesk AutoCAD forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler AutoCAD ve araçlarıyla ilgili konuları keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

AutoCAD - lock attributelarına otomatik isimlendirme

3 YANIT 3
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
180310069
681 Görüntüleme, 3 Yanıt

AutoCAD - lock attributelarına otomatik isimlendirme

Merhabalar iyi forumlar, 

Bir GES projesi üzerinde çalışıyorum ve projede string diye adlandırdığımız bir kavram var 18 adet pv panelin birleşimine deniyor. Bu paneller ile evirici arasında iki adet kablo var o kabloları isimlendirmek için 2 adet block kullanıyorum bu blockların isimleri örnek olarak -INV 2.1.1.1 , +INV 2.1.1.18 olarak isimlendiriliyor. Bir projede yaklaşık 200-300 isimlendirme oluyor benim bu işlemi kolaylaştırabilmemin yolunu bilen varsa anlatabilir mi? Ek olarak örnek isimlendirme ve resim bırakıyorum.

Bu konu hakkında özelden yazmak isteyen olursa iletişim bilgilerim ntfuzun@gmail.com 

iyi çalışmalar iyi forumlar

3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
acad_instructor
cevap verdi: 180310069

Sayın 180310069

Çiziminizde yer alan nitelikli blokların tamamını dışarı aktarmanız, düzeltmenleriniz ardından tekrar AutoCAD içine aktarmanız isteğinize cevap verecektir.

ATTOUT komutu ile atttibute'lerinizi dışarı yazdırın.

txt formatında bir dosya elde edeceksiniz.

Bu dosyayı excel'de açarsanız hücresel bazda düzenleme yapmak size daha kolay gelecektir.

Düzeltmelerini yapın ve dosyayı kaydedip kapatın.

AutoCAD arayüzde ATTIN komutunu çalıştırın ve dosyanızı gösterin.

Her şey yerli yerinde (düzeltmelerinizle) geri gelecektir.

İyi çalışmalar.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜMÜ KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Murat ÖGÜTLÜ

Mesaj 3 / 4
Olcay.Kuk
cevap verdi: 180310069

Merhaba @180310069 

Probleminizle ilgili @acad_instructor tarafından çözüm önerisi paylaşıldı. Eğer çözüm olduysa doğru yanıtı "ÇÖZÜMÜ KABUL ET" olarak işaretlemenizi rica ederiz. Diğer topluluk kullanıcıları da bu doğrultuda doğru yanıtı öğrenmiş olur ve fayda sağlanmış olunur.

Eğer sorununuz devam ediyorsa, lütfen son durumla ilgili güncel durumunuzu paylaşmanızı rica ederiz. Alternatif çözüm önerileri ve daha detaylı bilgilendirici yanıtlar almanız mümkün olur.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Mesaj 4 / 4
180310069
cevap verdi: acad_instructor

Çok teşekkürler windowsta çalışıyor galiba mac de olmuyor bilgilendirme geçeyim dedim

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report