AutoCAD – Tüm Ürünler – Türkçe
Tüm AutoCAD ürünleri için Autodesk AutoCAD forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler AutoCAD ve araçlarıyla ilgili konuları keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Autocad 2017 kurdum, çalıştırınca bilgisayarım kapanıyor ne yapmalıyım?

3 YANIT 3
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
Anonymous
3410 Görüntüleme, 3 Yanıt

Autocad 2017 kurdum, çalıştırınca bilgisayarım kapanıyor ne yapmalıyım?

Merhaba, yeni bilgisayarıma AUTOCAD 2017 kurdum, fakat program çalışmaya başlıyor en fazla 1-2 dakika içerisinde bilgisayarım kendisini tamamen kapatıyor. Yönetici olarak çalıştırmayı denediğimde de aynı problemi yaşıyorum.

Bilgisayarımda intel core i7 işlemci, 16gb ram, NVIDIA GTX 1050 ekran kartı, 4gb ekran kartı hafızası gibi gerekli özellikler mevcut. Yüksek performans gerektiren render programlarını sorunsuz bir şekilde çalıştırıyor fakat AUTOCAD'i açtıktan sonra hemen bilgisayarım kapanıyor.

Sorunumu acilen çözmek zorundayım, bunun için ne yapmam gerekiyor?
Şimdiden teşekkürler 🙂

Etiketler (2)
3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
Gokhan_Kaya
cevap verdi: Anonymous

Merhaba @Anonymous

Bunun nedenini tamanlayamayız ama bir çok nedeni olabilir.

Bir kaç çözüm yöntemi önerecegim bunları bir deneyiniz

Öncelikle Ekran kartı markanızın sitesinden ekran kartınız için uygun olan en son sürüm ekran kartı sürücüsünü yükleyin http://www.nvidia.com.tr/drivers

yükleme işleminden sonra bilgisayarınızı kapatıp açın

Eğer bilgisayarınız dizüstü bir bilgisayar ise

• Autocad 201x yazılımının yüksek performan ekran kartını kullanabilmesi için Nvidia Control Panel (Nvidia Denetim Merkezi) ne Bilgisayarınızın masaüstünde sağ tuş ile açıp Manage 3D Settings tıklayıp Program settings altında Select program kısmında Autocad'i secip 2. kısımda Hight performance tıklayıp uygula ile işlemi yapın

Nvidia Control Panel  3D settingsNvidia Control Panel 3D settings

bu aşamaları bir deneyin. burdan çıkacak sonuca göre başka işlemlere karar veririz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedIn

MSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Mesaj 3 / 4
Anonymous
cevap verdi: Gokhan_Kaya

Merhaba,

AUTOCAD 2017 kurdum bilgisayarıma fakat lisans hatasını bir türlü aşamadım. Durumla ilgili verilen her çözümü uyguladım olmadı.
Program lisans hatası veriyordu ve açılmadan bilgisayarım kapanıyordu.

Bilgisayarımı sıfırladım, sistem geri yükleme işlemini uyguladım ve sonrasında AUTOCAD 2014 programını bilgisayarıma kurdum. Lisans hatası vermedi, program sorunsuz bir şekilde çalışıyor fakat yine bir süre sonra (bazen 15 dakika bazen 1-2 saat sonra) bilgisayarım yine kapanıyor.

Öneriniz üzerine ekran kart sürücülerini indirip, güncellemeleri tamamladım.
Autocad için yüksek performanslı NVIDIA GTX 1050 ekran kartını da seçtim.
Daha sonra, gelişmiş sistem ayarları üzerinden olası program hatalarında bilgisayarın kendisini yeniden başlatma seçeneğini devre dışı olarak ayarladım.

Tüm bunları uygulamama rağmen çizim yaparken bilgisayarım kapanıyor. Bazen 1-2 saat sonra, bazen 15-20 dakika sonra. Üstelik autocadle birlikte başka bir program kullanmadım henüz (sketchup, lumion, revits vs.), sadece autocad ile çalışıyorum şu an. Yine de kapanıyor bilgisayarım.

Sorunumu çözmek için nasıl bir yola başvurmalyım?

İlginiz için teşekkür ederim.

Mesaj 4 / 4
Olcay.Kuk
cevap verdi: Anonymous

Merhaba @Anonymous

Sorununuz çözüldü mü? 

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report