3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

displacement hatası

3 YANIT 3
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
Anonymous
986 Görüntüleme, 3 Yanıt

displacement hatası

merhaba deneme render ında görüldüğü gibi disp sebebi ile kenarlar açılıyor  izlediğim birkaç videoda bu hataya karşı yapılabileceklerin hepsini uyguladım edit normal ve vraydisplacementmod kulandım ancak sorun şurada edit normal için  izlediğim videolarda  edge atılması gerekiyor sanırım ben edge attığımda pencere boşlukları kapanıyor  ve edit normal sonuç vermedi (edge  atmadan da uyguladım yine sonuç alamadım)

vray displacementmod da ise amount değeri 0.1 in üzerine çıktığında boşluklar tekrardan açılıyor ve texture da hiç bir hareketlilik alamıyorum (keep continuity aktif)

deneme.jpg

3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
mehmetakiftoplu
cevap verdi: Anonymous

Merhaba @Anonymous

Denemiş olduğunuz 2 yöntemde sonuca götüren yöntemler.

Edit Normals Modifierini test ederken uygulama sırasına dikkat ettiniz mi?

Editable Poly üzerinden  yatay ve dikey segment verip . Vertexleri seçip Daha sonra Edit Normals'i modifierine girip Unify deyince işleminizin çözülmesi gerekiyor.

vray displacementmod da amount kısımı displacement değerlerini değiştirdiği için bozulmalar olması söz konusu olabiliyor.

İyi Çalışmalar

Mehmet Akif TOPLU
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi Beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldınız mı? Aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

Mesaj 3 / 4
Anonymous
cevap verdi: mehmetakiftoplu

merhabalar edit normals uygularken dikkat edilmesi gereken modifier tablosunda bütün modifierların editable poly e 

gömülü olması

uvw map i editable poly e gömdükten sonra edit normals uyguladım ve sonuca ulaştım ilginiz için teşekkürler.   

Mesaj 4 / 4
mehmetakiftoplu
cevap verdi: Anonymous

@Anonymous

Rica Ederim 

Artı bilgilendirme için teşekkürler .

İyi Çalışmalar

Mehmet Akif TOPLU
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi Beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldınız mı? Aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report