3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Corona Render Siyah Ekranda Kalıyor

3 YANIT 3
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
nilaysenol45
559 Görüntüleme, 3 Yanıt

Corona Render Siyah Ekranda Kalıyor

Yapmış olduğum sahnede daha önceden Interactive Render gibi hızlı görüntü alabilirken birkaç gün sonra dosyayı açtığımda görüntü yüklenmemeye başladı. Sadece siyah ekranda kalıyor ve sahne görüntüsü yüklenmiyor. Render başlattığımda ise Computing sec. GI dolumunda takılı kalıyor, dolum ilerlemeyip süresi sürekli artıyor ve görüntü gelmiyor.

Etiketler (2)
Etiketler (2)
3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
HilalEkinci
cevap verdi: nilaysenol45

Selamlar @nilaysenol45 

Bu sorunda ilk yapmanız gereken işlem şu olsun ben öyle yapıyorum hep. Mümkünse sahneyi başka bir bilgisayarda açmayı ve render almayı deneyin. Bu sorunun bilgisayarınıza özgü olup olmadığını bi belirleyelim. Eğer bilgisayarınızda bir sorun varsa

—> Corona Render geçici dosyaları ve önbellekleri temizlemeyi deneyin. Daha sonra 4Dnin geçici dosya klasörlerini temizleyin kontrol edip.

Render ayarlarını gözden geçirin. Özellikle GI ayarlarında yapılan değişiklikler bu tür sorunlara yol açabilir diye biliyorum. Default ayarlarına da çevirebilirsiniz direk. En önemlisi de sahnedeki tüm modelleri, materyalleri ve ışıkları kontrol edin. Bozulmuş veya hatalı bir model bu tür sorunlara neden olabiliyor bazen. Sahnenizi parça parça render alarak hangi objenin veya materyalin soruna neden olduğunu bulabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken diğer kullanmadığınız tüm yazılımları kapatmanız gerekiyor.

İyi çalışmalar diliyorum,

Hilal EKİNCİ

Mimar

Mesaj 3 / 4
GurkanYAZICI
cevap verdi: nilaysenol45

Merhaba @nilaysenol45 

@HilalEkinci ek olarak birkaç sebep belirtebilirim.

1. Ram yeteriz olunca bu sorun çıkabiliyor.

2. Camera Clipping açık olunca iki duvar arasına denk gelebilir.

3.Işık olmadığı için yada ışığınız ortam dışında konumlandığı için olabilir.

4. Bazen yeni kamera ile deneyince çözülüyor.

İyi çalışmalar.

Gürkan YAZICI
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi Beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldınız mı? Aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

3D Artist

Mesaj 4 / 4
Olcay.Kuk
cevap verdi: HilalEkinci

Merhaba @nilaysenol45 

@HilalEkinci ve @GurkanYAZICI tarafından sunulan çözüm önerilerinin size yardımcı olup olmadığını öğrenmek istiyoruz. Eğer çözüm işe yaradıysa, lütfen çözümü işaretleyiniz.

Sorununuz devam ediyorsa, lütfen güncel durumu paylaşın. Alternatif çözüm önerileri sunabiliriz.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report