3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Araçlar Menüsü (Slate Material Editor)

3 YANIT 3
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
SerdarHakann
882 Görüntüleme, 3 Yanıt

Araçlar Menüsü (Slate Material Editor)

Araçlar menüsü Slate Material Editor arayüzü bileşenlerinin bazılarını görüntüler arasında geçiş yapar.

•   Slate Material Editor > Menu bar > Tools menu

Bazı menü seçeneklerine araç çubuğundan veya gezinme düğmelerinden de erişilebildiğinden, bu başlık menü seçimiyle birlikte düğme alternatifini gösterir.

Material/Map Browser

Malzeme / Harita Tarayıcı ekranını değiştirmenizi sağlar. Varsayılan = açık.

Klavye kısayolu: O

Parameter Editor

Parametre Düzenleyicisinin ekranını değiştirmenizi sağlar. Varsayılan = açık.

Klavye kısayolu: P

Gezgin
Navigator ekranını açar veya kapatır. Varsayılan = açık.

Klavye kısayolu: N

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.

3D Generalist |Serdar Hakan.NET | Serdar Hakan AKADEMİ |

serdarhakanakademi
Etiketler (4)
3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
Anonymous
cevap verdi: SerdarHakann

Merhaba Serdar bey genel platforma yazmak istedim fakat izin verilmedi, o yüzden burdan iletişime geçmek durumunda kaldım.

3ds max platformunda bir sıkıntıyla karşılaştım. 2 hafta öncesine kadar 2013 versiyonunu kullandığım 3ds max'in 2017 versiyonunu lisanslı olarak satın aldım ve yükledim. Fakat 2013 çalışmalarımı şuanki versiyonda açıp çalışmada değişiklikler yapmak istediğimde resimdeki olduğu gibi çizgisel problemler çıkartmaya başladı. Ve bu sıkıntılar vray yükledikten sonra başıma geldi.

Bununla ilgili herhangi bir çözüm yolu varmıdır, yardımcı olurmusunuz ?3d max sorunu.jpgekran kartı.jpgpc özellikleri.jpg 

Teşekkür ederim 

Mesaj 3 / 4
SerdarHakann

Modeli sahneye merge yolu ile mi alıyorsunzu yoksa direk open komutu ile mi açıyorsunuz normalde böyle bir hata vermez max ama vray'in hangi sürümünü  max'in 2017 versiyonu ile denediğinizinde önemi var.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.

3D Generalist |Serdar Hakan.NET | Serdar Hakan AKADEMİ |

serdarhakanakademi
Mesaj 4 / 4
Anonymous

Modeli sahneye open yolu ile alıyorum, bazen eklemem gereken parçalar oluyor o zaman importu kullanıyorum.

3DS max 2017 - vray adv 34003  sürümleri bu şekilde Serdar bey.

max'ın service pack 'lerini yükledim. Fakat sorun düzelmedi. Acaba ekran kartımı yetersiz yoksa ? 

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report