3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

3ds max görünüm seçeneklerinin kendiliğinden değişmesi sorunu

5 YANIT 5
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 6
Anonymous
5790 Görüntüleme, 5 Yanıt

3ds max görünüm seçeneklerinin kendiliğinden değişmesi sorunu

merhaba , 700.000  poligonlu bir sahnem var kamera görünümünde herhangi bir problem yaşamıyorum ancak perspektif  görüntüye geçtiğimde sahnem kayboluyor diğer top front right gibi görüntülerde ise ekran yavaş yavaş solarak orthographic görüntüye geçiyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

5 YANIT 5
Mesaj 2 / 6
serhatgumus
cevap verdi: Anonymous

Merhaba @Anonymous 

Perspektif moduna P tuşuna basarak geçebilirsiniz. Muhtemelen 3Ds Max viewport'un da farklı uzak bir yerdesiniz. tuşuna basarak sahnedeki objelerin merkezine gelebilirsiniz. Bir objeyi seçerek Z tuşuna bastığınızda da o objenin merkezde görmüş oluruz.

Serhat Gümüş
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? Bu gönderiyi beğenmekten çekinmeyin.
Sorunuz başarıyla yanıtlandı mı ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

Mesaj 3 / 6
Anonymous
cevap verdi: serhatgumus

merhaba @serhatgumus 

problem tam olarak şu perspektif görüntüdeyken ekran kayboluyor "z" tuşuna bastığımda ise bütün sahneyi çok uzak bir noktadan sadece nokta halinde gösteriyor "z" tuşuda işe yaramıyor yani

front,top,right,letf gibi görünümlere geçtiğimde ise ekran yavaş yavaş solup orthographic görünüme geçiyor ve bununla alakalı sahneye yerleştirdiğimiz kameranın hedef noktasını değiştirdiğimizde problemin çözüleceği ile alakalı bir yazı okumuştum.

sahneyi tekrardan başlattım ve 6 saate yakın bu problemle karşılaşmadan çalıştım.

tahminimce 3dsmax den kaynaklanan bir problem arkaplanda bazı hizmetleri çalıştırdığında 3ds max in donması gibi birşey sanırım.

ilginiz için teşekkürler  

Mesaj 4 / 6
sadiye23

AYNI SORUNU BENDE YASIYORUM HAZIR ALDIGIM OBJELERDEN SONRA OLMAYA BASLADI LİNE ÇİEZEMİYORUM YARDIM EDERMİSİNİZ?

Mesaj 5 / 6
Anonymous

AYNI SORUNU BENDE YAŞIYORUM ŞUAN ÇÖZÜM CEVABINI BULAMADIM YARDIM EDERMİSİNİZ ?

Mesaj 6 / 6
mustafakucukoglu

top view den sahneniz in tamamını seçin hide selection yapıp gizleyin sonra ctrl+a yapıp sahneniz in dışında kalan reference blokları var ise silin sonra unselection yapıp sahnenizi geri çağırın sahnenizin tamamını seçip poly e cevirin sorununuz geçecektir.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report