Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Window duvar'da boşluk açmama problemi

8 YANIT 8
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 9
abdullah.demir3YRKM
589 Görüntüleme, 8 Yanıt

Window duvar'da boşluk açmama problemi

Eğrisel dönüşlü yaptığım window'un duvara dik yönündeki kısmı duvarda boşluk açmıyor. Void açıyorum cut-in geometry yapıyorum benim familymi boşaltıyor fakat baktığım diğer familylerde onların void'i proje içinde duvarda boşluk açıyor.

Etiketler (1)
8 YANIT 8
Mesaj 2 / 9

İlgili dosyayı atma şansınız var mı ?

Mesaj 3 / 9

Malesef dosyayı atamıyorum

Mesaj 4 / 9

Selamlar yaptığınız family malesef anlaşılmıyor. Muhtemelen family ayarlarınızda sorun var ama bunun için bütün visibilty parametrelerine bakmamız gerekli. Family dosyasını paylaşma sansınız olursa daha kolay anlayabiliriz. 

İlk olarak family ve void iç içemi? 

EESignature

Bora AKIN
Mimar
Twitter | LinkedIn

Verilen cevap sizin için çözüm mü? Eğer çözüm ise  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  veya BEĞEN Kudos.jpg butonu ile ödüllendire bilirsiniz.

Mesaj 5 / 9

Merhabalar doğrama familysini ekledim

Mesaj 6 / 9

Selamlar @abdullah.demir3YRKM 

Family'i kontrol ettim familyniz direkt olarak opening ile yapılmış. Doğal olarak diğer duvarı açması için herhangi bir bilgisi yok. Muhtemelen elinizdeki diğer family void ile yapılmıştır. Her iki family'i açarak kontrol ederseniz sizin family ile diğeri arasındaki farkları görebilirsiniz. 

Bunu çözmek için void kullanmalısınız. Ben yapıyor olsam generic model ile yapıp kategoride window olarak değiştirip durumu çözerdim.

EESignature

Bora AKIN
Mimar
Twitter | LinkedIn

Verilen cevap sizin için çözüm mü? Eğer çözüm ise  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  veya BEĞEN Kudos.jpg butonu ile ödüllendire bilirsiniz.

Mesaj 7 / 9

Merhabalar tekrardan faydalanmaya çalıştığım diğer familyi de ekledim. O Void ile boşluk açmış ben de void le denedim fakat benim yapmış olduğum void familyi eksiltti. Proje içindeki duvarı hiçbir şekilde boşaltmadı. Familyi eksiltmemesini seçtiğimde de duvara hiçbir şekilde müdahale etmiyor

Mesaj 8 / 9

Opening Cutı silip void yaptım. Voidi family içerisinde duvardan cut yapıp proje içine alınca düzgün bir şekilde çalıştı teşekkürler

Mesaj 9 / 9

Evet void ile cut aynı anda çalışmıyor. Çözmenize sevindim.

EESignature

Bora AKIN
Mimar
Twitter | LinkedIn

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report