Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Revit üzerinde,Yüklenmeyen veya Eksik Kütüphane Dosyalarını Yeniden Yüklenmesi

16 YANIT 16
Yanıtla
Mesaj 1 / 17
ceyhunhurcan
44248 Görüntüleme, 16 Yanıt

Revit üzerinde,Yüklenmeyen veya Eksik Kütüphane Dosyalarını Yeniden Yüklenmesi

Merhaba Arkadaşlar;
Bu dersimizde sizlere Revit programını kurduktan sonra template ve famililerin yüklü olmaması veya eksik yüklenmesi durumunda neler yapabileceğinizden bahsedeceğim.

Genelde yükleme sırasında ağ sorunların kaynaklı bazı içerikler yüklenmiyor ve kullanım sırasında template ve famililer sorun yaratabiliyor bunu aşabilmenin birkaç çözümü var Bunlar;

Çözüm 1:

Denetim masasına gelip, Autodesk Revit Libraries 201x kaldırmak.

01.PNG

Daha sonra kurulum dosyasından Özellik Ekle / Kaldır seçmek.

02.jpg

Yüklemek istediğimiz içerikleri tik yöntemi ile seçmek.

03.png

Son olarak ileri diyerek, yükleme yapıyoruz.

Çözüm 2:

Yukarıdaki işlemlerde bir hata veya başarısızlık olması durumunda;

Kütüphaneyi kaldırmak ve doğu kurulum için Windows komut işleminde bu kısmı yapmamız gerekecektir.

Komut satırı Cmd Ekranında Msiexec. exe dir.

Kütüphane yükledikten sonra aşağıdaki adımları uygulayın:

• Yeni yüklediğiniz template ve family klasörünün yerini kontrol edip doğruluğunu test ediniz.

Bunu yapmamızın sebebi program kurulduktan sonra yaptığımız için hata verebilir.

(örneğin, C: \ ProgramData \ Autodesk \ RVT 201x).

Yükleme ve klasör işleri sorunsuz olarak tamamlanması durumunda

Revit dosyası açık konumdayken;

Uygulama penceresi > Seçenekler>Dosya konumları ve doğru yol ayarlamasını yapabilirsiniz.

04.PNG

Bilgisayar üzerinde Dosyaların varsayın yolları aşağıdaki gibidir.

• Template files: C:\ProgramData\Autodesk\RVT 201x\Templates\UK\
  • Template families: C:\ProgramData\Autodesk\RVT 201x\Family Templates\
  • Libraries (click on Places): C:\ProgramData\Autodesk\RVT 201x\Libraries\UK\
  • Detail libraries (also in Places): C:\ProgramData\Autodesk\RVT 201x\Libraries\UK\Detail Items

Teşekkürler.

Yazar: Ceyhun HÜRCAN

ceyhunhurcan@gmail.com

medium.png

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.

Ceyhun HÜRCAN
BIM MEP Consultant
http://ceyhunhurcan.com
Facebook | Twitter | Linkedin

Etiketler (5)
16 YANIT 16
Mesaj 2 / 17
Anonymous
cevap verdi: ceyhunhurcan

Teşekkürler, iyi çalışmalar...

Murat CÖMERT

Mesaj 3 / 17
Anonymous

bende bu gorunmuyor program ekle kaldırda. generic in içide boş ne yapmam lazım

Mesaj 4 / 17
Anonymous

Kütüphanesi eksik olmayan bir bilgisayardan kütüphaneyi kopyalayıp Ceyhun Bey'in bahsettiği dosya konumlarına aktarabilirsiniz.

Kütüphaneyi internet üzerinden yüklemek için programı kaldırır gibi yapıp özellik ekleme seçeneğini seçerek istediğiniz kütüphaneyi indirebilirsiniz.

Bağlantı hızı ve kalitesinin sorunsuz olması gerekir. Duruma göre bir gün bile sürebilir, sizin bağlantınız her ne kadar iyi olsa da karşı tarafın hızı düşük olabilir.

İyi çalışmalar...

Murat 

Mesaj 5 / 17
Anonymous

peki kopyalamayı nasıl yapacağız daha net bir şekilde açıklarmısınız 

Mesaj 6 / 17
Anonymous

Bir iki saate detayli yazarim...
Mesaj 7 / 17
Anonymous

Bilgisayarınızda Revit'in ve diğer programların kurulu olduğu sürücüde Program Data adlı gizli bir klasör vardır. Dosya yolu aşağıdaki gibi:

C:\ProgramData\Autodesk\RVT201x\Libraries  (x yerine Revit versiyonunuzu yazarsınız, 2014 ise RVT2014 gibi)

Bu klasör tüm revit Family'lerinin bulunduğu klasördür. Sizdeki klasör boşsa kütüphanenin kurulu olduğu başka bir bilgisayardan aynı dosya yolundaki tüm klasörleri kopyalayarak kendi kütüphanenizi oluşturabilirsiniz...

Murat

Mesaj 8 / 17
Anonymous

Revit'in Orijinal Kütüphanesini indirmek istiyorsanız, Denetim Masasından Program Ekle Kaldır ile Reviti kaldırır gibi yapın, karşınıza bir pencere açılacak, en soldaki Add Remove Features  seçeneği ile ilerleyin. Librariesi seçtiğinizde çeşitli ülke isimleri göreceksiniz. Yanlarında tıkladığınızda aktif olan kutucuklar var. Ülke isimleri çeşitli ülkelerdeki normları simgeler. Hangi Normlara ait kütüphaneleri istiyorsanız tıklayarak seçip indirin. İnternetin bağlantı hızına ve kalitesine göre uzun sürebilir. Sabırla işlemin tamamlanmasını bekleyin...

Murat

Mesaj 9 / 17
Anonymous

revitin orijinal kütüphanesini denetim masasından kaldırır gibi yapıp yüklemeyi denedim fakat o klasörlerin içi boş hiç bir şekilde birşey gözükmüyor. Revit kullanan arkadaşımdan bunu bilgisayardan bilgisayara kopyalama olayını anlayamadım ben nasıl oluyor o dosyayı mail şeklinde mi göndermesi gerekiyor yada paylaşımamı açıcak orayı net anlayamadım.

Mesaj 10 / 17
Anonymous

USB Bellek ile alıp kendi bilgisayarınıza, aynı dosya yoluna aktarabilirsiniz mail ile mümkün değil, copy-paste:) Kütüphane boyutuna göre harici hard disk bile gerekebilir...

Murat

Mesaj 11 / 17
Anonymous

Bir şey daha sormak istiyorum benim kütüphanem armıs fakat gözükmüyor revit üzerinde açtığımda onun nedenini anlayamıyorum. Yani dosyayı normal olarak açtığımda kütüphanenin yüklü olduğunu görüyorum fakat revit üzerinde load familydn girdiğimde gözükmüyor.Ekran Görüntüsü (1).pngEkran Görüntüsü (2).png

Mesaj 12 / 17
Anonymous

Anladığım kadarıyla sizde sadece boş klasörler var klasörlerde familyler
yok. comertmurat@gmail.com ulaşın yardımcı olayım...
Mesaj 13 / 17
Anonymous

Eklediğiniz resmi şimdi gördüm, bu klasör Template klasörü Librarie değil...

Murat

Mesaj 14 / 17
Anonymous
cevap verdi: Anonymous

Arkadaşlar, 

Aşağıdaki linkten ilgili content dosyasını bilgisayarınıza indirip açın, otomatik olarak ilgili klasöre yerleşip çalışmaya başlıyor. 

Hem eksik kütüpaneyi hem de son güncelleştirmeleri bu şekilde kurabilirsiniz...

https://knowledge.autodesk.com/support/revit-products/downloads

İyi çalışmalar...

Murat CÖMERT

Etiketler (1)
Mesaj 15 / 17
MESUTYİLDİRİM971
cevap verdi: Anonymous

Merhabalar, 

Family dosyasından model indirmeye çalıştığım vakit devamlı fotografdaki hatayı veriyor. Ama indirmek istediğim model family içerisinde gözüküyor çözemedim bir türlü. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Mesaj 16 / 17

Merhaba

Yüklemeyi Insert > Load Family olarak denermisiniz

Load Family.png

Daha evvel sorulmuş ve cevaplanmıştı link aşağıdadır

https://forums.autodesk.com/t5/revit-tum-urunler-bim-360-turkce/loading-family-sorunu/td-p/7326777

Selman YEŞİL

Selman YEŞİL LinkedinYoutube 

Mesaj 17 / 17

Teşekkür ederim.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report