Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Revit'te Çelik kolon - katmanlı duvar birleşim detayları

5 YANIT 5
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 6
ercan_isik56J4Z
580 Görüntüleme, 5 Yanıt

Revit'te Çelik kolon - katmanlı duvar birleşim detayları

Merhabalar,

Paylaşmış olduğum görseldeki gibi katmanlı duvar ve çelik kolon birleşimi için bir öneriniz var mı? Örneğin taş yünü levhanın ile çelik kolon arasındaki girişimi nasıl engelleyebilirim.?

@ercan_isik56J4Z, konu başlığı daha anlaşılır olması için @Olcay.Kuk tarafından düzenlendi. Önceki başlık "Çelik kolon - katmanlı duvar birleşim detayları."

5 YANIT 5
Mesaj 2 / 6

@ercan_isik56J4Z 

Yangın izolasyon malzemesi koymayı deneyebilirsiniz aklıma o geliyor. Zaten kolay uygulanabilir de bir malzeme olduğundan bariyer görevi görebilir. Ya da çelik kolonun yüzeyine bir kaplama malzemesi uygularsanız taş yününün direk kolona temas etmesi de önlenebilir. Aklıma bu yöntemler geliyor. Deneyip sonucu paylaşırsanız çok sevinirim 🙂

İyi çalışmalar diliyorum,

Hilal EKİNCİ

Mesaj 3 / 6

Hilal Hanım Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım sorunumu iyi anlatamadım. Amacım görseldeki taş yününün çelik içerisine girişimini engellemek. Duvarlar köşe birleşimlerinde bağlantısını otomatik kurduğu için orada bir kolon yok gibi hareket ediyor, bu nedenle de taş yünü kolonun içerisine giriyor. Oradaki taş yününü kırpmanın bir yolu var mı acaba?

Mesaj 4 / 6

tekrar Merhabalar @ercan_isik56J4Z 

https://www.youtube.com/watch?v=MytpNxa2d5U

Şimdi daha iyi anladım sorununuzu. Size kaynak bir video ekledim deneyebilir misiniz? 

WALL AND COLUMN JOINING PROBLEM SOLVED Here is a very simple way to solve the problem of joining columns and walls in Revit.
Mesaj 5 / 6

Hilal Hanım Merhaba,

Tam olarak aradığım çözümü sunmuşsunuz. O bölgelerdeki problem kafama takılıyordu sürekli. Desteğiniz ve yardımınız için gerçekten çok teşekkür ederim. 

Ekran görüntüsü 2024-07-08 100049.png

Mesaj 6 / 6

Sorununuzun çözüme ulaşmasına çok sevindim 🙂 Rica ederim.

İyi çalışmalar diliyorum sizlere,

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report