Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Revit Beton Metrajı Sorunu

4 YANIT 4
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 5
Anonymous
1070 Görüntüleme, 4 Yanıt

Revit Beton Metrajı Sorunu

İyi Günler Herkese,

Revit'te çalışırken döşemeyi çerçevenin dışından tek seferde çizersem kolon ve kirişlerle üst üste geldiği noktalarda kolon ve kiriş yüksekliği otomatik azalıyor. Totaldeki beton metrajım aynı ancak kalem kalem incelediğimde kolon ve kirişler daha az döşeme daha fazla oluyor. Çok önemli bir durum da değil ama gene de bir çözümü var mı merak ettim.

4 YANIT 4
Mesaj 2 / 5
ulasdeniz
cevap verdi: Anonymous

Döşeme elemanının structural özelliğini kaldırıp döşemeyi daha sonra atın. bu halde mimari döşeme olur, metrajı da alırsınız ama fazla metraj çıkar. join ile elemanları birleştirmeniz gerekir.

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Mesaj 3 / 5
Anonymous
cevap verdi: ulasdeniz

Merhaba.

Burada benzer bir durum olduğu için sormak istiyorum. 6 katlı bir bina yapıyorum şu anda. Zeminde 2 kat otopark var ve -2. kattan asansör çatıya kadar çıkıyor. Bilirsiniz genelde asansörler perde beton olarak taşıyıcı görevi görür. En alt kottan kolonlarla beraber asansör perde duvarlarını yaparken toplam yüksekliği girmek istiyorum ve sonra her kata döşemeleri yerleştirdikten sonra duvarlara başlamak istiyorum. Eğitim videolarında, her kat için kolon yükseklikleri verilip genelde bir üst kata kopyalanarak devam ediliyor. Bu şekilde örneğin 17-18 metre döşemelerin içinden geçen kolonlar yapmam doğru olur mu?

Teşekkürler...

Mesaj 4 / 5
ulasdeniz
cevap verdi: Anonymous

Teknik olarak bir sorun olmaz. döşemeleri eğer structral kullanırsanız structral elemanlarla birleşir. metrajda fazla çıkmaz. fakat bilgisayarı kasar. öteki türlü join komutu ile birleştirirseniz kolonlar hacmen kesilir. o zaman da metrajda fazlalık çıkmaz. statik elemanlar olduğunda tüm statik elemanlar kaynaşır metrajda gerçek beton hacmi hesaplanır. yani yabilirsiniz. sadece işlem sonunda bütün döşemeleri kolonlarla join yapın.

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Mesaj 5 / 5
Anonymous
cevap verdi: ulasdeniz

Teşekkürler...

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report