Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Revit 2015 Eğitimi - 31 Çatı Çizimi

3 YANIT 3
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
tugba.baser
2788 Görüntüleme, 3 Yanıt

Revit 2015 Eğitimi - 31 Çatı Çizimi

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.
Etiketler (1)
Etiketler (3)
3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
Anonymous
cevap verdi: tugba.baser

Tuğba Hanım Merhabalar,

Elimde bir çatı projesi var ve bunu revit üzerinde çizmeye çalışıyorum ve başarılı olamıyorum ne yapmam gerekir bu projeyi çizmem için nasıl bir yöntem uygulamalıyım.(Projede takıldığım kısım birden fazla eğim olan yerleri çakıştıramıyorum) Proje detayları hakkında bilgileri buradan paylaşıyorum yardımlarınız için teşekkürler.

çatı çizimi hakkında!!!.jpg

Mesaj 3 / 4
tugba.baser

Merhaba,

Eklemiş olduğunuz çizim üzerinde kuşluk penceresi yada çatı penceresi yapmak istediğinizi görüyorum.

Adımlar olarak;

1) Normal kırma çatınızı Roof by footprint komutuyla çözün.

2) Kuşluk pencereleriniz için görünüş ekranına gelin ve Roof by Extrusion komutu ile üçgen çatınızı çizin.

3) Mevcut kırma çatınızla yeni oluşturduğunuz kuşluk çatınızı (üçgen çizdiğiniz) birleştirmek için Modify sekmesi > Geometry paneli > join/unjoin roof komutu ile iki çatıyı birleştirin.

4) İki çatının birleştiği yerde boşluk açmak için Architecture sekmesi > Opening paneli > Dormer komut ile boşluğunuzu açın.

5) Son olarak ta üçgen çatınızın önüne duvar ekleyip pencere koymayı unutmayın. Duvar'ı da alt çatıya ve üçgen çatıya Attach Top/Base komutu ile bağlamayı unutmayın.

Çatı pencereniz hazır 🙂

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.
Mesaj 4 / 4
Anonymous

Tekrardan Merhabalar Hocam, 

Öncelikler çok güzel açıklama yapmışsınız. Benim zaten enbüyük sıkıntım 1) Normal kırma çatınızı Foot by footprint ile çözün kısmını yapamıyorum. Paylaşmış olduğum fotoğrafta sol ve sağ veya batı doğu cephelerindeki çatıların eğimlerini yapamıyorum yapmaya çalıştığımda farklı kot farkları veya başka türlü sıkıntılar yaşıyorum istediğim kırımları veya eğimleri alamıyorum. Kısacası bu çatıyı başka yöntemler ile çizebilirmiyim veya Foot by footpring yöntemiyle nasıl çözebilirim yani biraz daha detaylı bir video paylaşma imkanınız varmıdır? (Mesela Bu projenin çatısının videosunu paylaşabilrimisiniz 🙂  )Yardımlarınız için teşekkür ederim. Son olarak yeni yılınızda sevdikleriniz ile mutlu başarılı bir yıl dilerim. İyi çalışmalar.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report