Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Merdiven Kiriş Birleşim Yeri

5 YANIT 5
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 6
Anonymous
1074 Görüntüleme, 5 Yanıt

Merdiven Kiriş Birleşim Yeri

Merhabalar merdiven kiriş birleşim yerini join ile birleştiremedim nasıl birleştirebilirim?

mkby.jpg

5 YANIT 5
Mesaj 2 / 6
Anonymous
cevap verdi: Anonymous

Aynı şekilde merdivenin üst noktasını da tek parça haline getiremedim.
mkby2.jpg

Mesaj 3 / 6
by_kaya

merdiveni modellerken 1. basamağı yanlış yerden başlamışsınız döşemenizin üzerinden gelmeli uygun çizimi öyle olur diye düşünüyorum.

merdivenin alt ve üst bitişlerini döşeme ile joinleme şansınız şuanlık revitte yok böyle ufak kusurlar oluyor. çözüm olarak doğru gösterim için elle istemediğimiz çizgileri görünmez yapıyoruz yahut ihtiyacımız olan çizgileri ekliyoruz.

Modellemeyi bitirdikten sonra autocad e aktarıp istediği düzenlemeleri yapıp tamamlayan arkadaşlarda var oda alternatif çözüm.

Bildiğim kadarıyla merdiven döşeme joinlemesi 2018 sürümü ile gelecekti 🙂

Mesaj 4 / 6
Anonymous
cevap verdi: by_kaya

"çözüm olarak doğru gösterim için elle istemediğimiz çizgileri görünmez yapıyoruz yahut ihtiyacımız olan çizgileri ekliyoruz."

hocam bu dediğinizi tam olarak nasıl yapıyoruz anlatabilir misiniz?

Mesaj 5 / 6
by_kaya

Aşağıdaki konuyu yardımcı olcaktır.

eklemek istediğin bir detay olursa annotate bölümündeki detail lines i kullanabilirsin.

https://forums.autodesk.com/t5/revit-turkiye/joinable-stair-family-uretmek-mumkun-mu/td-p/6994729

Mesaj 6 / 6
Anonymous
cevap verdi: by_kaya

teşekkür ederim hocam iyi çalışmalar

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report