Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Linked Revit Model

3 YANIT 3
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
Anonymous
993 Görüntüleme, 3 Yanıt

Linked Revit Model

Merhaba, bu familyi parçalara nasıl ayırabilirim grup olarak görünmüyor? Autocadde attığımda da linked revit model olanları göremiyorum. 

sorunn.jpg

3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
ulasdeniz
cevap verdi: Anonymous

Düzeltiyorum, bağlanmış mıodeli seçip şerit menü'den bind lik komutunu tıklarsanız, bağlanmış model bir guruba dönüşür ve elemanlar artık revit içinde çalışan elemenler olurlar. 

Capture.JPG

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Mesaj 3 / 4
Anonymous
cevap verdi: ulasdeniz

Çok teşekkürler şimdi oldu Mutlu Gülümseme

Mesaj 4 / 4
ulasdeniz
cevap verdi: Anonymous

Bu arada, DWG olarak aktarırken link modellerin görünmeme  nedeni vaarsayılan olarak Revit'in, ihraç ederken bağlanmış modeli (link model) (external reference) harici referans model olarak aktarması. DWG açarken bu model hayrı bir dosya olarak aktarılır ve orijinal dosyaya bağlanır. Autocad bazen bu dosyayı bulamaz ve kayıp referans hartası verebilir. (o kısımları çok fazla tecrübe etmedim, mantıken öyle olması gerektiğini düşünüyorum) DWG İhraç esnasında  resimde belirttiğim seçeneği kaldırırsanız o zaman dwg dosyanıza normal çizgilerle gelecektir.

Capture2.JPG

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report