Duyurular
Planlı bakım nedeniyle, Autodesk Community 17 Ekim saat 08:00'den itibaren yaklaşık 1 saat boyunca erişime kapalı olacaktır. Bu süre zarfında gösterdiğiniz sabrınız için teşekkür ederiz.
Inventor – Türkçe
Autodesk Inventor Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Inventor konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

montaj sorunu

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Anonymous
652 Görüntüleme, 1 Yanıt

montaj sorunu

Çember ve mili bir montaj ilişkisi ile sınırlandırdım. Çemberi mil ekseninde hareket ettirebileceğimi düşündüm. Yaşadığım sıkıntı ise çemberi concentric sınırlandırma ile ayarladığımda hiç hareket etmiyor .. Sanki çemberi sabitlenmiş gibi… ve mil ekseninde hareket ettiremiyorum. Bu neden kaynaklı olabilir?

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Gokhan_Kaya
cevap verdi: Anonymous

Merhaba @Anonymous 

bunun 3 nedeni olabilir

1. insert matini kullanmışsanız bu mate içerisnde lock secenegi işaretlenmiş olabilir bunu kaldırın

Inventor Insert lock rotation.png

2. eğer iki komponent te uzayda serbest ise dönme işlemini yapamayabilir o yüzden mil veya silindiri sabitleyin

3. eğer montajınızda sorun yaşayan bir constraint varsa bu montajın update yarıda kestiğinden onu düzenlemeniz veya silmeniz gereklidir.

GK

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedIn

MSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report