Inventor – Türkçe
Autodesk Inventor Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Inventor konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Inventor - Şeffaf görünümler

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
oganOzgun
303 Görüntüleme, 1 Yanıt

Inventor - Şeffaf görünümler

Bir parçayı context içinde düzenlediğimde, diğer parçalar şeffaflaşıyor. Ancak, onları neredeyse hiç göremiyorum ve gösterilen kenarlara veya yalnızca çizgi görünümlerinden herhangi birine geçtiğimde, saydam parçalar hiç görünmüyor. Kaçırdığım bir şey mi var? Düzenlemeye çalıştığım parçaları context içinde görebilmem gerekmez mi? Başka bir parça ile hizalamak istediğim delikler var, ancak delikleri göremiyorum, delik merkezlerine snap yapamıyorum, geometriyi dönüştüremiyorum, vb. Harici bağlantılara sahip olmak istemiyorum, sadece delik konumunu görmek ve ona snap yapmak ve ardından konumu parça içindeki bir ölçüyle tanımlamak istiyorum.

Neden bu bu kadar zor geliyor, standart uygulama olarak herkesin yaptığı bir şey değil mi?

Aşağıdaki şeffaf parçada delikler var, ancak bunları eşleşen parçadaki dişli deliği yerleştirmek için göremiyorum veya kullanamıyorum.

oganOzgun_0-1719342787559.png

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
CaglarDURAN
cevap verdi: oganOzgun

@oganOzgun Merhaba, bir parçaya tıklayıp düzenlemeye çalıştığınızda digerlerinin opaclaşmasını istemiyorsanız ayarlardan aşağıdaki seçeneği seçebilirsiniz.

CaglarDURAN_0-1719350298717.png

Arkadaki parçalarında kenar detaylarının görünmesini istiyorsanız. Görünüm ayarlarından aşağıdakini seçebilirsiniz.

CaglarDURAN_1-1719350354706.png

Çağlar DURAN
Mechanical Engineer

Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi Beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldınız mı? Aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report