Inventor – Türkçe
Autodesk Inventor Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Inventor konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Autodesk Vault raporlama hk.

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
hibrahimsarsmaz
411 Görüntüleme, 1 Yanıt

Autodesk Vault raporlama hk.

Merhaba,

Autodesk vault programında kullanıcı bazlı efor izlenimi sağlamak istiyorum. Created by kısmını raporlama olarak nasıl olarak gösterebilirim. Teşekkürler.

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2

Merhaba,

Öncelikle Created by kısmından dosyayı kimin oluşturduğunu görmek sizi yanıltacaktır. Çünkü dosyayı oluşturan kişi created by değildir o versiyonu oluşturan kişidir. Yani biri dosyayı oluşturmuş olsa da başka birin serverdan check-out ardından check-in dediğinde yeni versiyon oluşacağından dolayı en son bu işlemi yapan kişi created by olarak gözükür.

Bu sebeple dosyayı oluşturan kişiyi arıyorsanız "Originator" üzerinden arama yapmanız gerekmektedir.

Raporlama kısmına gelmek gerekirse;

Tüm vault serverinda veya belli bir klasörde raporlama yapmak istediğinizde öncelikle raporlama yapmak istediğiniz klasör üzerinde geldiğinizde işaretlemiş olduğum bölümdeki reports sekmesi aktif olacaktır.

123.jpg

Klasör üzerinde Reports'a tıkladığınızda Vault ile birlikte bir çok template sizin bilgisayarınıza kurulacaktır. Buradan dilediğiniz raporlamayı yapabilirsiniz.

Fakat bu bilgiler haricinde bir raporlama istiyorsanız kendi raporlama şablonunuzu yapmanız gerekmektedir.

Bu şablonu nasıl hazırlayacağınızı anlatan makaleyi Link üzerinden erişebilirsiniz.

Ben sizin için bir raporlama oluşturdum. Raporlama yapmak istediğiniz klasöre tıklayıp Reports dedikten sonra göndermiş olduğum şablonu seçerseniz ;
Oluşturulma Tarihi - Oluşturan Kişi - Part Number olarak bir sıralama görebilirsiniz.  Bu rapor üzerinden kimin hangi dosyaları hangi tarihte oluşturduğunu görebilirsiniz.

Dilerseniz bu raporları excel olarak farklı kaydedebilirsiniz.

Serhat Akpınar
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? Bu gönderiyi beğenmekten çekinmeyin.
Sorunuz başarıyla yanıtlandı mı ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report