Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Neden tam tanım yapamıyorum

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
Anonymous
400 Görüntüleme, 2 Yanıt

Neden tam tanım yapamıyorum

Merhaba arkadaşlar

Fusion 360 yeni öğreniyorum  bazen karmaşık çizimler yapıyorum özelliklere spline ile yapılan çizimler  hepsini tek tam tanım yapamıyorum çok araştırdım bulamadim solid olduğu gibi otomatik tam tanım yapa bilirmiyim yada full tanım yapma nin başka yolları varmı ? 

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3
TuncayBAKKAL01
cevap verdi: Anonymous

Merhaba @Anonymous 

Ben genellikle Tüm ölçülendirmelere rağmen tam tanımlı hal almadığında belirli noktalara (Daire merkezi, köşe noktası vb) Fix Constrain özelliğini ekliyorum. Tüm parçalar sadece ölçü ile değil bazen kısıtlar kullanılarak da tam tanımlı hale getirilebiliyor. Diklik, paralellik vb kısıtlarıda kullanmanızı öneririm.

TuncayBAKKAL

AutoCAD Eğitmeni ve Danışmanı
AutoCAD ve Fusion 360 Görsel Eğitim
Fusion 360 Kitabı Çıktı!
http://www.tuncaybakkal.com
Instagram: @tuncay_bakkal
Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudos") ile ödüllendirin.

Mesaj 3 / 3
Gokhan_Kaya
cevap verdi: Anonymous

Merhaba @Anonymous 

@TuncayBAKKAL01 dedigi gibi sınırlamaları manuel kullanarak yapmanız gerekmekte otomatik olçulendirme ve sınırlandırma henuz Fusion 360 da yok

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedIn

MSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report