Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Karmaşık bir bisiklet kolunu nasıl modelleyebilirim? Birisi öğretebilir mi?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Anonymous
345 Görüntüleme, 1 Yanıt

Karmaşık bir bisiklet kolunu nasıl modelleyebilirim? Birisi öğretebilir mi?

Merhaba, bisiklet tutuşunu tasarlamak istiyorum. ODI ve Ergon'dan yüksek performanslı olanlar gibi bir şey. Silindir (sargı) etrafına dolanan çok karmaşık desenlere sahip olanlardan. Sadece çok basit kalıpların nasıl yapıldığını gösteren temel bir öğretim yazısı ya da videosu var mı? Ya da birisi bunu benim için fusion360 da açıklayabilir mi? Teşekkürler.

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: Anonymous

Merhabalar,

Fusion 360 Freeform (T-Splines) Kısmı böyle bir modelleme için oldukça kullanışlı olacaktır.

Bu videoda basit bir bisiklet handlebarının arkaya referans görsel koyarak nasıl modellenebileceğini göstermiş. 

https://www.youtube.com/watch?v=jqPFR8K_L54

Fusion 360 Freeform ya da T-splines olarak arattığınızda çıkacak bir çok videodan bu modelleme yöntemine dair bir çok şey öğrenebilirsiniz. 

Ergon Handlebarlarına baktığımda Fusion 360 ile modellenmiş olabileceğini düşündüm. Bu workflow bu tür tasarımlar için oldukça uygun.

İyi çalışmalar dilerim.

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report