3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Sphere'lerin Görünmeyen Kısmını Silme

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Anonymous
396 Görüntüleme, 1 Yanıt

Sphere'lerin Görünmeyen Kısmını Silme

Herkese merhaba,

Bir kasa tasarlıyorum ve bu kasanın çivileri için sphere kullanıyorum. Kasa üzerinde birçok çivi var ve bu çivilerin görünmeyen kısmı oldukça fazla. Bundan dolayı iç kısımlarını silmek için herhangi bir sphere yi seçip Edit Poly ve Polygon seçeneğini seçip silmek istediğimi kısmı seçiyorum ve Delete ile siliyorum. Sphere yi seçtiğim yüzeydeki çivilerin görünmeyen kısmı düzgün bir şekilde silinirken, diğer yüzeylerin görünen kısımları da siliniyor. Bunun çözümünü, her yüzeyi ayrı ayrı seçmek olarak düşündüm fakat program, herhangi bir sphere yi seçince otomatik olarak tüm sphere lere yaptıklarımı uyguluyor. Bunun çözmenin bir yolu var mı? Belirtirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim. Görsel ektedir.3dsMaxSorun.png

Etiketler (3)
Etiketler (1)
1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
izzetalsan
cevap verdi: Anonymous

Bunun sebebi gördüğüm kadarı ile sphere leri instance yaptığınızdan kaynaklı birini silerseniz diğerleri e silinir. Ancak siz sphereleri eksenine göre döndürüp eklemediğiniz için birinde arka taraf yan tarafa eklediğiniz sphere de ön ya da sağ ya da sol taraf olmuştur. Ondan dolayı istediğiniz gibi silinmiyor.

önce bir sphere i seçip ctrl +  q yaparak select similiar ile tüm sphereleri seçin sonra

alt + q yaparak tamamnı izole edin

sonrada 1 tane sphere gelin ve editable poly altında modifiy bölümünde orta kısımda buton var ismi make unique 

sphere lerden birini benzersiz yapın 

sonrasında tamamını ataçlayın benzersiz sphere i seçip diğer sphereleri ataçlayın 

sonrasında top ekranına gelerek üstten seçim aracı ile arka tarafları seçip silebilirsiniz

İzzet ALŞAN
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? Bu gönderiyi beğenmekten çekinmeyin.
Sorunuz başarıyla yanıtlandı mı ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

Free 3D Model
3D Eğitim
PBR Textures from Texturebox.com
Free PBR Textures
Free Textures

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report