3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Render bilgilendirme penceresindeki bilgilerden hatayı bulma ve çözümleme

4 YANIT 4
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 5
Anonymous
4416 Görüntüleme, 4 Yanıt

Render bilgilendirme penceresindeki bilgilerden hatayı bulma ve çözümleme

Herkese merhaba.

Render almaya başlayınca çıkan Vray messages (ekteki görsel) penceresinde çeşitli hatalar yada soruna neden olabilecek nesneler vs. yazıyor. Fakat bunların nerede olduğunu ya da hangi ayarları değiştirerek düzeltebileceğimi bilmiyorum. Bu penceredeki bilgiler doğrultusunda hata çözümleyebilir miyiz?

Yaşadığım sorun ise şu şekilde. Bir toplu konut site projesi üzerinde çalışıyorum. Haliyle bahçede arabalar ve oldukça yeşillik olacak. Araçları merge ederek sahneye aldım. Tüm materyallerini hedef klasöre kopyaladım. Max boyutunu yüksek tutmaması için Xref olarak kullanıyorum. Araçlar varken render alamıyorum hata verip kapanıyor. Xref ile de alamıyorum yine aynı hataları verip kapanıyor. Araçları saheneden silip alabiliyorum. Daha sonra küçük bir plane üzerinde vray fur uygulayıp çimlerin duruşunu görmek istedim fakat vray fur koyduğum zaman da yine aynı şekilde hata alıyorum ve Max kapanıyor. Bu hatayı nasıl çözebilirim? Peyzajda yoğun çim kullanmam gerekiyor. Programı kasmadan iyi sonuç alabileceğim çim ve bitki ekleme yöntemi tavsiyeniz var mı?

Çok teşekkürler..

4 YANIT 4
Mesaj 2 / 5
SerdarHakann
cevap verdi: Anonymous

Peyzaj işlemleri için itooforest ve Laubwerk eklentilerini kullanabilirsiniz.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.

3D Generalist |Serdar Hakan.NET | Serdar Hakan AKADEMİ |

serdarhakanakademi
Mesaj 3 / 5
Anonymous
cevap verdi: SerdarHakann

Hatalar ile ilgili bir çözüm var mı peki?

Mesaj 4 / 5
izzetalsan
cevap verdi: Anonymous

ekrandaki hatalar, sabnede kullandığınız objelerin materyallerinin, standart raytrace materyal olduğunu ve vray ile uyumlu olmadığını yazıyor. ekranda boş bir yere fare ile sağ tıklayın, vray scene converter kullanarak tüm sahneyi ve içindikelileri vray mat a çevirin. sonraki süreçlerde de kullandığınız objelerin materyallerinin vray olmasın dikkat edin mutlaka.

İzzet ALŞAN
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? Bu gönderiyi beğenmekten çekinmeyin.
Sorunuz başarıyla yanıtlandı mı ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

Free 3D Model
3D Eğitim
PBR Textures from Texturebox.com
Free PBR Textures
Free Textures
Mesaj 5 / 5
Anonymous
cevap verdi: izzetalsan

Adsız.jpg

Etiketler (1)

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report