3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Phicial cam sorun

16 YANIT 16
Yanıtla
Mesaj 1 / 17
feyza.halici
1035 Görüntüleme, 16 Yanıt

Phicial cam sorun

Render ayarlarımı yaptıktan sonra standart phicial cam ayarlarım yapıp render aldığımda karşıma çıkan şey kameraya aldığım açının birsürü yanyana hali ve sanki balık gözden çekilmiş gibi uzaklıktaymış gibi acil yardım istiyorum lütfennn yarın müşterime sunumum var ve ne yapacağımı bilemiyorum:(

16 YANIT 16
Mesaj 2 / 17
GurkanYAZICI
cevap verdi: feyza.halici

Merhaba @feyza.halici 

Render Setup menusünde V-Ray sekmesi içinde kamera ayarlarınızı paylaşırmısınız? Muhtemelen 360° render ayarlıdır.

Standart ayarları ekte paylaştım.

Gürkan YAZICI
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi Beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldınız mı? Aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

3D Artist

Mesaj 3 / 17
feyza.halici
cevap verdi: GurkanYAZICI

Hepsine baktım pek sıkıntı durmuo gibi ayarlarda ve kamerayı başka çizdiğim projede açtığımda sıkıntı yok acaba 3dsky dan hazır aldığım ürünlerden kaynaklı olabilir mi?

Mesaj 4 / 17
GurkanYAZICI

Render önizlemesini görebilir miyiz?

Gürkan YAZICI
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldınız mı? Aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

3D Artist

Mesaj 5 / 17
feyza.halici

Yolladım hatta deneme render başka sayfada aldım kameramda sıkıntı yok sadece o çizimin içinde sıkıntı var

Mesaj 6 / 17
feyza.halici

Buda çizimim

Mesaj 7 / 17
GurkanYAZICI

Deneme render bulamadım yüklenmemiş olabilir mi hatayı birebir görmüş olurdum

Gürkan YAZICI

3D Artist

Mesaj 8 / 17
feyza.halici

Evet yüklenmemiş yolladım şimdi

Mesaj 9 / 17
GurkanYAZICI

Sahnenizde Dome kamera varmı?

Gürkan YAZICI

3D Artist

Mesaj 10 / 17
feyza.halici

Dome camera ne bilmiorum açıkcası ben sadece çizimleri standart phicial cam ile çiziorum hep

Mesaj 11 / 17
GurkanYAZICI

Aklıma birçok seçenek geliyor dosya yüklü olsa hemen çözerek geri paylaşırdım ama şimdi sahnenizde steroscope camera olabilir dome kamera olabilir kısa çözüm olarak kameraları silerek yeniden konumlandırıp denemenizi öneririm.

Gürkan YAZICI

3D Artist

Mesaj 12 / 17
feyza.halici

Dün kusura bakmayın yazamadım müşterilerim geldi ve ben o şekilde sunum yapmak zorunda kaldım:(kamerala alakalı sıkıntı var mı die ben dün yeni max sayfası açıp box çizip ışık ve kamera koydum ve sıkıntı yoktu 

Mesaj 13 / 17
GurkanYAZICI

Öyleyse belirttiğim gibi sahnenizdeki kameraları silerek tekrar konumlandirmaniz sorunu çözecektir 

Gürkan YAZICI

3D Artist

Mesaj 14 / 17
Olcay.Kuk

Merhaba @feyza.halici 

Probleminizle ilgili @GurkanYAZICI  tarafından çözüm önerisi paylaşıldı. Eğer çözüm olduysa yanıtı "ÇÖZÜMÜ KABUL ET" olarak işaretlemenizi rica ederiz. Diğer topluluk kullanıcıları da bu doğrultuda doğru yanıtı öğrenmiş olur ve fayda sağlanmış olunur. Eğer sorununuz devam ediyorsa, lütfen son durumla ilgili güncel durumunuzu paylaşmanızı rica ederiz.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Mesaj 15 / 17
feyza.halici

İlginiz için çok teşekkür ederim gürkan bey başka bir sıkıntı olduğunda sizi rahatsız edebilirim çok teşekkür ederim tekrardan kolay gelsin

Mesaj 16 / 17
GurkanYAZICI

@feyza.halici Her zaman elimden geleni yaparım. Sorununuz çözüldü mü?

Gürkan YAZICI

3D Artist

Mesaj 17 / 17
feyza.halici

Çok denedim sizin dediğiniz gibi de yaptım ama maalesef:(zaten sunum yaptım perspektif ekranından çaresiz kalınca hayırlısı olsun ne diim:)

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report