Duyurular
Planlı bakım nedeniyle, Autodesk Community 17 Ekim saat 08:00'den itibaren yaklaşık 1 saat boyunca erişime kapalı olacaktır. Bu süre zarfında gösterdiğiniz sabrınız için teşekkür ederiz.
3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Autodesk Ürünlerinde Lisans Transfer İşlemleri

5 YANIT 5
Yanıtla
Mesaj 1 / 6
Gokhan_Kaya
13478 Görüntüleme, 5 Yanıt

Autodesk Ürünlerinde Lisans Transfer İşlemleri

Merhabalar

Bunun için lisansı Export yapıp yeni bilgisayarda İmport yapmamız gereklidir. Yapacagınız işlemleri aşagıda tanımlıyorum. Öncelikle lisansımızı export yapalım.

Export işlemi

Bilgisayarınızda başlat menüsünden Lisans Transfer Utility çalıştırın

lisans transfer utilitiy başlat.jpg

Açılan Pencerede Sign In butonunu tıklayarak bağlantıyı gerçekleştirin

lisans transfer utilitiy Sign in.jpg

Açılan bağlantı penceresinde Autodesk ID ve şifrenizi giriniz . Eğer yoksa bir hesap oluşturmanız gereklidir.

lisans transfer utilitiy Autodesk id ve sifre.jpg

Gelen pencerede lisans export yöntemini secmeniz istenir iki farklı export yöntemi vardır.

Özel export ile export işlemi yapılırsa lisansın tekrar import işlemi yapılabilmesi için export yapılan Autodesk id ve şifresi ile import yapılabilir. Eğer 14 gün içinde import edilmez ise export yöntemi genel çevrilir.

Genel Export Eğer “Make the license available as a public import”. işaretlemiş iseniz gecerli olur ve aynı seri numarası ile kurulu ürünün lisanssının import işlemini aynı sirkette bulunan başka bir kullannıcı idve şifresi ile import yapılma imkanı olur.

lisans transfer utilitiy Export.jpg

Son pencerede export işleminiz başarılı olmuş ise Export Success bilgisini vermesi gereklidir.

lisans transfer utilitiy Export_finish.jpg

Import İşlemleri

Lisansın İmport yapılacagı bilgisayara export işlemlerini yaptıgımız ürünü aynı Seri Numarası ile kurulumunu yaptıktan sonra yine başlat menusünden License Transfer Utility çalıştırın.

Bağlan butonuna tıklayın

lisans transfer utilitiy import Sign in.jpg

Autodesk Kullanıcı Adı ve Şifresi ile bağlantıyı gerçekleştirin

lisans transfer utilitiy Autodesk id ve sifre.jpg

lisansınız direkt import edilecektir. Son olarak pencerede lisans transfer işleminde import işleminin yapıldıgı bilgisi verilecektir.

lisans transfer utilitiy Import bilgi.jpg

Teşekkürler .

Gökhan Kaya

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedIn

MSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Etiketler (2)
Etiketler (10)
5 YANIT 5
Mesaj 2 / 6
Anonymous
cevap verdi: Gokhan_Kaya

Tüm Autocad ürünleri kapalı

PC yeniden de başlattım Windows Defender v.s. de kapattım ama şu şekilde hata alıyorum

http://i.hizliresim.com/bYBVA8.jpg

ne yapabilirim ? Arka Planda çalışan Autocad - autodesk uygulaması v.s. de yok 

Mesaj 3 / 6
Anonymous

Merhabalar, 

Autocad yüklü PC yi değiştirip artık evden çalışacağım için dizüstü bilgisayarıma kurmak istiyorum ancak şöyle bir hata alıyorum. 

Export Request Failed

The maximum number of exports for this serial number has been reached. You may not export more licenses than you have purchased.

Bir türlü export edemedim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Mesaj 4 / 6
Anonymous

Bilgisayarı formatlayıp yeniden Autocad LT 2011 kurmam gerekiyor. Anlattığınız şekilde lisans kaydetmek istiyorum ama hata veriyor.

Dışa aktarma işlemi başarısız oldu.

Bu seri numarası için maksimum dışarı aktarma sayısına ulaşıldı. 

Hata referansı:36

Bu sorunumu nasıl çözebiliriz?

Mesaj 5 / 6
styegen
cevap verdi: Anonymous

Bu konuya çok soru gelmiş, bunları ayrı olarak sorsanız daha hızlı görülür. Şimdilik buradan yanıt vermek istedim. Autocad LT11 gibi ürünlerde windows 10 vb. işletim sistemleriyle ilgili uyumlu çalışmasında windows kaynaklı sorunlar oluyor. Güncellemeler yapmanız gerekiyor. Benzer sorunla ilgili online aktivasyon yapmayı deneyin o zaman belki düzelebilir https://ava.autodesk.com/ adresinden asistan ile iletişime geçin ve online aktivasyon yapılmasını sağlayın.

Mesaj 6 / 6
Anonymous
cevap verdi: Anonymous

https://www.youtube.com/watch?v=LJS7vOoOgRw

C:\ProgramData\FLEXnet Klasörünün içindeki dosyayı silin... 

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report