3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

3ds Max 2020 Dosya autosave uzun sürüyor, merge dosyayı donduruyor

8 YANIT 8
Yanıtla
Mesaj 1 / 9
Anonymous
3287 Görüntüleme, 8 Yanıt

3ds Max 2020 Dosya autosave uzun sürüyor, merge dosyayı donduruyor

merhaba, 3ds Max 2020 de dosyamın autosave i çok uzun sürüyor ve merge ettiğim tüm dosyalar donduruyor nasıl çözebilirim?

8 YANIT 8
Mesaj 2 / 9
Anonymous
cevap verdi: Anonymous

Merhaba; Sürüm ile alakalı olacağı düşüncesinde değilim. Proje dosyanızın boyutu çok büyük olabilir veya  bir server üzerinden çalışma yapıyorsanız da sıkça karşılaşılan bir durum. Ayrıca merge ettiğiniz objelerle de bazen nodes olabiliyor. Bunun için tavsiyem script ;

trackViewNodes[#Max_MotionClip_Manager].track = copy trackViewNodes[#Max_MotionClip_Manager].track

gc()

Mesaj 3 / 9
Anonymous

Selamlar, ilginiz için teşekkürler fakat dosya boyutu yüksek değil, merge etmek istediğimiz her şey de donuyor. Save süresi de çok yüksek. Nodes temizleme scriptlerinin tamamını kullandım fakat düzelmedi. Hala merge etmek istediğimde dosya donuyor, beyaz ekran ve sonrası dakikalarca kalıyor. PC workstation işlemci ile de alakalı bir durum yok. 

Mesaj 4 / 9
Anonymous

Bu arada dosya 2018 max de sıkıntısız çalışıyor, merge yapıyor. Fakat 2020 de hareket dahi etmiyor.

Mesaj 5 / 9
izzetalsan

Hesabınızdan 3ds max 2020,3 update i indirin. Tekrar deneyin

İzzet ALŞAN
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? Bu gönderiyi beğenmekten çekinmeyin.
Sorunuz başarıyla yanıtlandı mı ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

EESignature

Free 3D Model
3D Eğitim
PBR Textures from Texturebox.com
Free PBR Textures
Free Textures
Mesaj 6 / 9
Maximiliano06

Merhaba ben Doğuş,

Aynı sorun bendede mevcut, fotoğrafta gördüğünüz gibi sahnede sadece bir anahtar ve kilit var. Poly ve verts sayısıda yüksek değil ama dosya boyutu 12.1 mb ve autosave ,normal save ve merge yaparken çok uzun sürüyor böylesine küçük bir dosya için save yaparken 2-3 dk bekliyorum aynı sorun daha büyük dosyalarda da mevcut hatta dosyalarım dan bir tanesinde açılmasını 15-20 dk bekliyorum. Sıfırdan bir max açtığımda ve içine bu hatalı dosyalardan bir şey merge ettiğimde save süresi uzamaya başlıyor. 15-20 milyon poly sayısı olan bir dosyada dosya boyutu 2.5 gb iken cleaner adlı bir script ile 450 mb indirdim fakat save süresinde bir değişiklik olmadı. Bilgisayarım şirket bilgisayarı ve workstation bir bilgisayar, Max 2020 kullanıyorum.

Lütfen yardımcı olun. Hey şey için teşekkürler.Ekran Alıntısı1.JPGEkran Alıntısı2.JPG

Mesaj 7 / 9
izzetalsan
cevap verdi: Maximiliano06

burada verilen script kodlarını çalıştırıp deneyebilir misiniz ? 

http://www.scriptspot.com/forums/3ds-max/scripts-wanted/clean-bloated-max-file

linkte yorumlar kısmında bulunmakta.

İzzet ALŞAN

EESignature

Free 3D Model
3D Eğitim
Free PBR Textures
Free Textures
Mesaj 8 / 9
Maximiliano06
cevap verdi: izzetalsan

Eğer doğru yaptıysam bir işe yaramadı maalesef.

Sriptleri nasıl yazacağımı tam olarak bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla scriptleri Max'in, scripting sekmesi altından MAXScript Listener da ki kırmızı yere yazacaktım değil mi? ve scriptleri art arda mı yoksa birini yazıp işe yaramazsa diğerini silip mi yazacaktık. Teşekkürler.

Mesaj 9 / 9
izzetalsan
cevap verdi: Maximiliano06

evet max listener içine yazabilirisiniz ya da sol altta en küçük max script kısmı var oradan yazıp enterada basabilirsiniz. 

Birde bu yazdığım kodu deneyebilir misiniz :

@Maximiliano06  yazdı:

while (numNoteTRacks TrackViewNodes.Max_MotionClip_Manager > 0) do deleteNoteTrack TrackViewNodes.Max_MotionClip_Manager (getNoteTrack TrackViewNodes.Max_MotionClip_Manager 1)

İzzet ALŞAN

EESignature

Free 3D Model
3D Eğitim
Free PBR Textures
Free Textures

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report