3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

3ds max 2020 açılmama sorunu

6 YANIT 6
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 7
ArchitectRC
635 Görüntüleme, 6 Yanıt

3ds max 2020 açılmama sorunu

Merhaba 3ds max 2020 kullanıyorum max açıkkken laptopu kısa bi uyku moduna aldıktan sonra görev çubuğuna simge durumuna aldığım dosyam açılmadı. Dosyayı kapatıp tekrar açtığımda max açılırken ki gibi oluyor fakat açılmıyor temp dosyalarını sildim laptopu kapatıp açtım yine açılmadı. Silip tekrar kurmak istemiyorum çünkü çok fazla zamanımı alacak yardımcı çok olursanız sevinirim.ekran görüntüsü yükleyemedim bir türlü.

6 YANIT 6
Mesaj 2 / 7
GurkanYAZICI
cevap verdi: ArchitectRC

Merhaba @ArchitectRC 

ENU klasörünü silmeyi denediniz mi? Ayarlar sıfırlanız ama açılma sorununu da çözmüş olursunuz.

Çözülmez ise programı kaldırmadan kurulum başlatırsanız onarım sağlayacaktır.

Gürkan YAZICI
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi Beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldınız mı? Aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

3D Artist

Mesaj 3 / 7
Byteman

3DS Max bu konuda enteresan, sıkıntılı bir program. Çok parçadan oluştuğu için geri odağa alınması bazı durumlarda sorun oluyor. Minimize ettiğinde başka bir bileşeni aşağı inmiş oluyor. Alt-Tab'a cevap vermiyor, Sağ tuş Ekranı kapla desen cevap vermiyor. Bu hep böyle değil tabii ki. Eski sürümlerde vardı, Simge durumuna indiriyordun ve bir daha açamıyordun. Çözünürlüğü değiştirerek halletmeye çalıştığımı bilirim yani. Kafasına vurarak kendine getirme çabası. Render sırasında olurdu en kötüsü. Benim de elim ayağım durmaz, başka birşeyler yapabilmek için simge durumuna indiririm. Sonra render bitene kadar ne haldeyiz göstermez.Çözünürlük değiştirme dediğim, görüntüyü ikinci ekrana at dediğim olmuştur. Bir şekilde sıfırlanır. 😄

Görev Yöneticisini açıp Sağ tuşla Restore denebilir ama 3DS Max programının ana koluna değil onun altındaki kola. Aklınızda olsun, Processes tablasında ana başlıktan yapamadığın işlemi alt kolundan, olmadı Details tablasında çıkan halinden yapabilirsin. Mesela önceliği değiştirmeyi de Process'lerden yapamazsın, Details'den. 

Aynı şey yeniden olduğunda 3dsmax Instance'ının alttaki haline tıkla Maximize var orada, bakalım yapacak mı? 

Byteman_0-1717416564594.png

Adam görev yöneticisi öndeyken ekranı yakalamıyor. Ne saçma iş?!

Mesaj 4 / 7
GurkanYAZICI

@Byteman 3ds Max sıkıntılı program demenizi doğru bulmuyorum. Biraz acımasız yorum olmuş sanki 😞 Profosyonel hata oranı çok az ve sürekli geliştirilen bir yazılım. Kullanıcıların sistem yetersizliğinde yada dosya sorunlarında (Virüs ve farklı programlardan sorunlu model import ) gibi durumlarda çeşitli hatalar ile karşılaşabiliyoruz. Bazen de program açıkken bilgisayarın fişinin çekilmesi sistemin kapatılma sonucu da dosyalarda bozulma olduğu çin açılma sorunları olabilir.

Gürkan YAZICI
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldınız mı? Aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayın.

3D Artist

Mesaj 5 / 7
ArchitectRC
cevap verdi: Byteman

çok çok teşekkür ederim ekran kartını güncelledim dediğinizi yapmaya çalıştım restore yoktu fakat orda da simge durumuna küçült veya simge durumuna getir diye seçenek var başta gözükmüyordu kurcalarken gördüm oldu. Diğer türlü her şeyi baştan kurmak çok zahmetli olacaktı...

Mesaj 6 / 7
GurkanYAZICI

@ArchitectRC  Çözümü paylaştığınız için teşekkürler. 

Gürkan YAZICI

3D Artist

Mesaj 7 / 7
Byteman
cevap verdi: GurkanYAZICI

@GurkanYAZICI Öyle dediğime bakma, normal insanlar güne kahve içmeden başlayamazlar, falan ya, ben de bir çaydanlık koyup, iki kare render almadan ayılamam.😂 Hanımla aramızda esprisi olur hatta,

"Hayatım başına geçmeden çaydanlığı ocağa koysan bari!"

-"Ocak yapamam şimdi sadece çaydanlık."😂

Seviyoruz diye sorunları görmezden gelemeyiz. : Adam araç çubuğuna koymuş window/ crossing diye bi işlev. Bu kadar temel bir işlevin çalışmayabildiği bir program bu. Alt tarafı seçim yapacaksın. Bu gün kaç saati kaybettirdi bu konu. Seçim yaparken sürekli saklayıp durdum. Max çok el değiştirdiği için de biraz yamalı bohçadır. Stabilite notu çok zayıftır. Hantaldır. Ama güçlü bir programdır, herşeyi yapabilirsin, mantık olarak en iyi düşünülmüş programlardan biri. Kolay kullanım yönünden benzersizdir.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report