3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

0xc000007b Hatası

15 YANIT 15
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 16
Anonymous
2948 Görüntüleme, 15 Yanıt

0xc000007b Hatası

Merhaba arkadaşlar, Windows 10'a yükseltme yaptığımdan beri bütün autodesk uygulamalarında 0xc000007b hatası almaya başladım, 3DSMax dışındakileri kendim çözdüm, bazıları çok garip bir şekilde çözüldü, mesela AutoCAD için rakibi olarak görülebilecek DraftSight programını kurdum, kıskançlıktan çalıştı :) Şaka bir yana aynı gerekli dosyalar vardı sanırım o kurulum da onu çözdü. Revit falan da tamam. Şuan sadece Max Çalışmıyor hala Aynı hata.  Windows'u bile yeniden kurdum ama Max yine düzelmedi. 2016 sürümünü kullanıyorum, lisanslı sürüm, güncellemeler v.s hepsi tamam defalarca kontrol edildi.
2015-09-02 15-00-53 Ekran görüntüsü.png
Kimisi dll paylaşmış, kimisi hazır uygulama vermiş sorunu çözen, kimisi directx silip kurmuş, kimisi c++ eklentilerini silip kurmuş düzelmiş. Bunlar ve bunlar gibi nette bulunabilecek bütün yolları denedim. Bu problemi yaşayan ve çözen biri varsa yardımcı olursa sevinirim. Tekrar format atmadan çözmem gerek artık, çünkü fazla zamanım yok, iş çok, sıkıntı büyük.

Not: Elinizde işiniz varsa Windows 10 güncellemesi almayın, Microsoft bu hiç şaşırtmıyor, hep problem çıkarıyor...
15 YANIT 15
Mesaj 2 / 16
Anonymous
cevap verdi: Anonymous

Aynı sorunu bende yaşıyorum, aynı şekilde bir çok yöntem denedim olmadı, lütfen birisi yardım etsin...
Mesaj 3 / 16
SerdarHakann

Merhaba;

Bu hatanın sebebi sisteminizin güncel olmamasından kaynaklanmaktadır, aşağıda anlatılan adımları yapmadan önce sistemnizin güncelleme işlemini gerçekleştirerek çözüm bulabilirsiniz, fakat yinede çözülmüyor ise aşağıda belirtilen dosyaları sisteminize yüklemeniz gerekmektedir.

1- Aşağıdaki indirme link'inden 0xc000007b hatasına çözüm olacak dosyayı bilgisayarınıza indiriniz.
2- İnen rar dosyasını açın ve içerisindekileri masaüstüne kopyalayın. 
3- İster Manuel, isterseniz de otomatik kurulum yaparak biligsayara gerekli .dll dosyalarını kurun.
4- Daha sonra sorun çözülecektir.

Download : http://1drv.ms/1IISWdN

Serdar Hakan DÜZGÖREN

ADSK_Expert_Elite_Icon_L_Color_Blk.png

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.

3D Generalist |Serdar Hakan.NET | Serdar Hakan AKADEMİ |

serdarhakanakademi
Etiketler (3)
Mesaj 4 / 16
Anonymous
cevap verdi: SerdarHakann

Bu yöntemi başka forumlarda okudum ve defalarca denedim, çözüm olmadı malesef... 😞
Mesaj 5 / 16
SerdarHakann

3Ds Max in hangi sürümünü ve hangi versiyonunu kullanıyorsunuz acaba ?

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

serdarhakanakademi
Mesaj 6 / 16
Anonymous

Bende denedim bunları işe yaramadı, 2016 sürümü kullanıyorum... Siteden kuruyorum...

Mesaj 7 / 16
SerdarHakann

3Ds Max 2016 32 bit versiyonumu yoksa 64 bit versiyonumu ve işletim sisteminizde 64 bit mi 32 bit mi ?

serdarhakanakademi
Mesaj 8 / 16
Anonymous

Bende 2016 kullanıyorum, Windows'umda 3DMax'imde 64 bit.
Mesaj 9 / 16
SerdarHakann

Çözüm 1: .Net Framework dosyalarının bozulması veya silinmesi

Bu durumda 0xc000007b hatasının çözümü için .Net Framework uygulamasının yeniden yüklenmesi gerekir.

.Net Framwork pek çok Windows uygulamasının çalıştırılabilmesi için gerekli bir uygulama çatısıdır.

.Net Framework'u buradan indirebilir yeniden yükleyebilir ve onarabilirsiniz.

Çözüm 2:  0xc000007b  hatası veren uygulamanın dosyalarının bozulması veya silinmesi

Çalıştırırken Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatası aldığınız programı yeniden yüklemek sorunu çözebilir. Bu hatayı aldığınız programı yeniden yükleyin Uygulamayı yeniden yüklemek  0xc000007b hatasının çözümü olabilir

Çözüm 3: Bilgisayara bulaşan virüsler

Bilgisayara bulaşan virüs veya malware gibi zararlı yazılımlar  0xc000007b  hatası almanıza neden olabilir. Bu durumda önce bilgisayarınızı bir virüs taramasından geçirmelisiniz. 
Size ücretsiz iki yazılım önerebilirim.

Her iki antivirüs programıda ücretsiz ve %100 güvenilirdir.

Çözüm 4: Uygulamayı yönetici olarak çalıştırın

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b  hatası veren programın kısayolunu sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin. Uyumluluk sekmesinde en alt bölümde  Bu uygulamayı yönetici olarak çalıştır'ı seçin.

Bazı uygulamalar düzgün çalışabilmek için Yönetici haklarına ihtiyaç duyarlar. Bu seçeneği seçerek uygulamanıza yönetici hakkı vermiş oldunuz.

Çözüm 5: Bilgisayarı yeniden başlatın.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatası ile ilk kez karşılaşıyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bazen geçici sorunlar Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatasına sebep olabilir.

Çözüm 6: Eksik veya hatalı Window güncellemelerini yeniden yükleyin.

Denetim masasından Windows güncelleştirmelerine girin ve eksik olan güncellemelerinizi yükleyin. Eksik Windows güncellemeleri soruna sebep olabilir.

Çözüm 7:  0xc000007b Hatası veren uygulamanın yaması veya güncellemesi var mı kontrol edin.

0xc000007b hatasının çözümü için  çalıştırırken bu hatayı aldığınız uygulamanın güncellemesi var mı kontrol edin. Güncellemeyi uygulamanın web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Programlar bazen Windows işletim sisteminin farklı sürümlerinde uyumluluk sorunu yaşarlar. Örneğin Windows 7'de sorunsuz çalışan uygulama Windows 8'de Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı hatası verebilir. Bu durumda ilk yapılacak olan uygulamanın bir güncellemesi veya yaması var mı kontrol etmek ve bu güncelleme / yamayı yüklemek olmalıdır.

Çözüm 8:  Eksik veya hatalı Microsoft Visual C++ 2010  kütüphanesi

Pek çok uygulama düzün çalışmak için Microsoft Visual C++ 2010  kütüphanesine ihtiyaç duyarlar. Sizde Microsoft Visual C++ 2010  kütüphanesi eksik veya bozulmuş ise Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı hatası alabilirsiniz.

Bunun için Microsoft Visual C++ 2010 32 bir sürümünü buradan indirebilir  Microsoft Visual C++ 2010 64 bit sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Yüklemelersen sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız.

Çözüm 9: Bozuk veya eksik DirectX'i yeniden yüklemek

Eğer  Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatası aldığınız program bir oyun ise bu durumda ilk yapmanız gereken DirectX'i yeniden yüklemek olmalıdır.

DirectX oyunlarda ekran kartınızın grafik özelliklerini  tam anlamı ile kullanmasını sağlayan bir Windows bileşenidir.

Çözüm 10: Uygulamayı yönetici olarak çalıştırın.

Windows 7 veya Windows 8 kullanılıyorsanız Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatası çözümü için, hatayı aldığınız uygulamanın kısayolunu sağ tuşla tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır"ı seçin.

Yönetici olarak çalıştırmak pek çok uygulamada bu sorunu çözecektir.

Çözüm 11:  Soruna yol açan DLL dosyalarının değiştirilmesi

Özellikle 64 bit sistemlerde bu çözüm işe yarar. Eğer diğer çözümler işe yaramadıysa bu çözüm en son uygulanması gereken ve riskler içeren bir yöntemdir.

Öncelikle bu dosyayı indirin.

Sıkıştırılmış dosyayı açın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Güvenli kipte açın.

Zip doyası içerisindeki mfc100.dll, mfc100u.dll, msvcr100.dll, msvcp100.dll and msvcr100_clr0400.dll dosyalarını C:\Windows\System32 klasöründeki dosyaların üzerine yazın. 

Bilgisayarı yeniden başlatın.

Serdar Hakan DÜZGÖREN

ADSK_Expert_Elite_Icon_L_Color_Blk.png

serdarhakanakademi
Mesaj 10 / 16
Anonymous

Bunlarıda denemiştim, ama yinede emin olmak için tekrar denedim. Değişen birşey olmadığı gibi çalışan başka diğer bir uygulamam da bozuldu. Aslında yeniden format atmayı deneyeceğim, gerçi denediğimde o da işe yaramadı fakat, şuan bitirmem gereken çalışmalarım var, o yüzden bu dll dosyaları ile falan halletmem gerek. Ama şu ana kadar denediklerim işe yaramadı. Maya, AutoCAD ve Revit çalışıyorken Max hala bu hatayı veriyor...

Mesaj 11 / 16
SerdarHakann

Bu linkide imceleyebilirsiniz;

http://forums.autodesk.com/t5/installation-licensing/0xc000007b-3ds-max/m-p/3734894/highlight/true#M...

serdarhakanakademi
Mesaj 12 / 16
Anonymous

Malesef o da yardımcı olmadı... 😞 Birtek 3DSMax de yaşıyorum bu sorunu. Windows 10'a geçtikten sonra oldu ne olduysa... Geri alıncada düzelmedi, tekrar 10'a geçtim, bir sürü şey denedim yine olmadı yine olmadı...

Mesaj 13 / 16
Anonymous

Bu sorun .NET Framework kaynaklı, microsoftun yardım forumlarınada bakmak lazım aslında, Serdar bey hemen hemen tüm çözümleri söylemiş...

Mesaj 14 / 16
Anonymous

Sorunu başka bir forumda bir arkadaşın önerisi ile çözdüm bana attığı mesajı aynen yazıyorum;

"Birde böyle bir olay var eger sizde autodesk'in 32bit programlari ve 64bit programlari ayni diske ve ayni yere yüklemizseniz bundanda kaynaklanabilir , genelde windows 32bit ve 64bit dosyalari ayni isimde oldugundan karisma olabiliyior heleki yeni sürümse oluyor böyle seyler...
Birde böyle dene max'i herseyi ile kaldir ve tekrar kurarken 32bit'lerin olmadigi yere yada varsa baska disk'e yükleyin. ( belgelerim altinda 3dmax dosyasini silmeyi unutmayin). "

Yazının orjinali: http://cgstudyo.com/threads/0xc000007b-hatas.11103/#post-111125

Dediği gibi farklı bir yol belirtip kurdum sorun çözüldü, artık çalışıyor...

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler...

Mesaj 15 / 16
SerdarHakann

Biz Teşekkür ederiz.

serdarhakanakademi
Mesaj 16 / 16
Anonymous

Link çalışmıyor.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report