AutoCAD – Tüm Ürünler – Türkçe
Tüm AutoCAD ürünleri için Autodesk AutoCAD forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler AutoCAD ve araçlarıyla ilgili konuları keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

AutoCAD'i Varsayılan Ayarlara Sıfırlama ( How to reset AutoCAD to defaults )

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Hasan-ER
2563 Görüntüleme, 1 Yanıt

AutoCAD'i Varsayılan Ayarlara Sıfırlama ( How to reset AutoCAD to defaults )

Konu :

Programın çökmesine, başlatılamamasına, hata mesajlarına veya diğer sorunlara neden olan bir sorunu gidermek için AutoCAD'i varsayılanlara sıfırlamak istiyorsunuz.

Sebepler:

Çoğu AutoCAD işlevi, ayar dosyalarından ve kayıt defteri anahtarlarından yüklenen değerlerin bir sonucudur. Programı varsayılanlara sıfırlamak, programı orijinal ayarlarına geri yükleyecektir.

Çözüm:

Bir sistemdeki her kullanıcı hesabı kendi AutoCAD ayarlarına sahip olacaktır. Varsayılanlara sıfırlama yalnızca geçerli etkin kullanıcı hesabını etkiler. Farklı bir hesapta sıfırlamak için önce o kullanıcıya giriş yapmalısınız.

Windows 7 İşletim Sistemi:

AutoCAD 2012 ve sonraki sürümlerinin çoğunun (AutoCAD tabanlı ürünler dahil olmak üzere) sıfırlama yardımcı programı, Windows Başlat Menüsünde bulunan AutoCAD program grubunda bulunabilir:
Başlat menüsü> Tüm Programlar> Autodesk> AutoCAD 201x> Varsayılan Ayarları Sıfırla.

* Sıfırlama yardımcı programı, önce ayarlarınızı yedekleme seçeneği sunar. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, AutoCAD otomatik olarak açılır.

Bu işlem başarılı bir şekilde olmaz yada belirtilen özellik yoksa lütfen bakınız ( http://knowledge.autodesk.com/community/article/45706 )

*** Sıfırlama işlemi öncesinde ayarlarınızı yedeklemenizi önemle tavsiye ederiz. ***

Windows 8 İşletim Sistemi:

1) Başlangıç Ekranına erişmek için Windows düğmesini tıklayın.

2) Ekranın alt kısmını sağ tıklayın.

3) Yüklü tüm uygulamalara erişmek için aşağı oku tıklayın.

4) AutoCAD bölümünde, "Ayarları Varsayılanlara Sıfırla" seçeneğini tıklayın.

Windows 8.1 İşletim Sistemi:

1) Başlangıç Ekranına erişmek için Windows düğmesini tıklayın.

2) Yüklü tüm uygulamalara erişmek için imlecinizi aşağı hareket ettirin ve aşağı oku tıklayın.

3) AutoCAD bölümünde, "Ayarları Varsayılanlara Sıfırla" seçeneğini tıklayın.

Windows 10 İşletim Sistemi:

1)  Başlat menüsüne erişmek için Windows düğmesini tıklayın.
2) 'Tüm Uygulamalar'ı tıklayın
3) 'Autodesk'i genişletmek için aşağı ok v düğmesini tıklayın.
4) Aşağı kaydırın ve '201x Ayarlarını Sıfırla'yı Sıfırla'yı tıklayın.

AutoCAD 2011 ve üstü, Windows 7 ve Windows XP İşletim Sistemlerinde,  sıfırlama yardımcı programına sahip olmayan sürümlerde, ikincil yükleyiciyi yeniden açmanız gerekir (bkz.http://knowledge.autodesk.com/community/article/45706 ).

Saygılarımla,

Hasan ER

Autodesk Link: https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/learn-explore/caas/simplecontent/content/autocadi-var...

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.
Etiketler (3)
1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Olcay.Kuk
cevap verdi: Hasan-ER

AutoCAD varsayılan ayarların sıfırlanmasına yönelik bilgi paylaşımı için teşekkürler.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report