Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Revit Familiy Dosyasını Eski Formatta Kaydetme

14 YANIT 14
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 15
Byyuxel
7694 Görüntüleme, 14 Yanıt

Revit Familiy Dosyasını Eski Formatta Kaydetme

Merhabalar, Revit 2017 kullanıyorum. Yurt dışına hazırladığım Revit Family dosyalarımı kullanamadıklarını ve 2016 formatında istediklerini belirttiler. Araştırdım ancak sonuca ulaşamadım, yardımcı olur musunuz bu konuyu çözmemiz gerekiyor.

Etiketler (1)
14 YANIT 14
Mesaj 2 / 15
ulasdeniz
cevap verdi: Byyuxel

Bunun yolu yok. 2016 Revit çalışmaktan başka çözümü yok.

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Mesaj 3 / 15
sedat.rende

Ya siz family dosyalarını revit 2016'da yeniden yapacaksınız ya da karşı taraf revit 2017 yükleyip dosyaları o şekilde kullanacak. Şu an başka bir yolu yok. Ne yazık ki revit şu anda alt versyonlara ait kaydetme işlemi yapmanıza izin vermiyor.

Mesaj 4 / 15
Byyuxel

Ulaş bey, çözüldü olarak işaretlendi ancak bu bir çözüm müdür? Bu konu Autodeske bildirildi mi? Geliştirme talebi olarak açılmasını rica ediyorum. Bu çok önemli bir konu ancak çözümü yok, müşterilerimize 2017 yükleyin diyemeyiz.

Mesaj 5 / 15
Byyuxel
cevap verdi: sedat.rende

Çok saçma bir durum, müşteriye bu şekilde bilgi vermekte abes bir durum. Adamlar 2016 lisansı almış kullanıyor benim dosyalarımı açmak için 2017 mi satın alsınlar?

Mesaj 6 / 15
ulasdeniz

Bunun çözümü yok yıllardır var olan bir durum ve sorun olarak görülmüyor. uyumlu versiyonlarla çalışmak kuralı var. buradaki çözüm işaretlemesi konuya verilen cevabın geçerliliğine ilişkindir.

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

Mesaj 7 / 15
Byyuxel
cevap verdi: ulasdeniz

Peki biz mevcut lisansımızla eski versiyon kurulumu yapabiliyor muyuz?

Mesaj 8 / 15
ulasdeniz

Autodesk Account sitesinden hesabınıza bakın. Revit'in önceki versiyonlarına ilişkin lisansınız var mı kontrol edin. öğrenci sürümü kullanırsanız, olur fakat karşı tarafta öğrenci sürümü dosyası uyarısı çıkar mı bilmiyorum.

Ulaş Deniz

Mesaj 9 / 15
sedat.rende

Programın çalışma mantığı bu şekilde uyumlu versiyonlarla çalışılsın isteniyor. Belki satış politikası ama şu an durum bu. Sanırım gelen istek üzerine bu konuyu değerlendirmeye almışlar ancak ne zaman ve nasıl sonuçlanır bilemiyorum. Eğer siz lisansınızı 2016dan 2017ye yükselttiyseniz, revit 2016 yı tekrar yükleyebilirsiniz.

Mesaj 10 / 15
nkranders

Işte tam da bu yuzden bir musteri ile anlasirken BIM anlasmasi yapilmali ve ortak programlar belirlenmeli dosyalarin hangi formatta ve hangi sürümde teslim edilecegi iki taraf tarafindan da onaylanmali projeye baslamadan. Revit BIM icinde kullanilmazsa, herhangi bir CAD programi da is gorur. Bir anlami yok cunku revit kullanip da BIM e duyarsiz kalmanin. Sonunda hep bu tarz hatalar cikar.

Fakat senin sorunun ile ilgili olarak, eger dynamo script e cevirirsen family ni oradan 2016 ya alabilirler.
Mesaj 11 / 15
Byyuxel
cevap verdi: nkranders

Biz farklı bir alan kullanıcısıyız SolidWorks çalışıyoruz, revite 3d dosyaları aktarıp orda ışıklık tanımlıyoruz tek yaptığımız bu aslında. BIM nedir ne işe yarar pek bir bilgim yok. Bahsettiğiniz çözümü ise yapamadım Dynamo Script a nasıl çevirilir bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Mesaj 12 / 15
nkranders

Dynamo add on u nu yukleyin. Gorsel programlama teknigiyle yaptiginiz modeli dynamoya aktarin ve. Dyn dosyasi olarak kaydedin. Ve musteriniz de dybamo yu yuklemeli 2016 revitlerine ve dynamo ile dyn dosyasini acip revitte aktarmali ordan.
Mesaj 13 / 15
nkranders

Su an yolculuk yapiyorum eger zamajiniz varsa script i ben size yazabilirim. Fakat yurtdisindan Tr ye ucusum var bugun. Iyi calismalar diliyorum size. Umarum yardimci olabilmisimdir size.
Mesaj 14 / 15
Byyuxel
cevap verdi: nkranders

Teşekkürler ilginiz için, bu yol sanıyorum bizim işimizi göremeyecek. Çünkü biz family dosyasına bir çok değer giriyoruz, ışığın aydınlatma seviyeleri falan. Script bunları da barındırarak aktarma yapıyorsa kullanabiliriz ama.

Mesaj 15 / 15
nkranders

Simdi dynamo ile revitteki butun verilerinizi modelinizin icinde tutabilirsiniz. Sadece format olarak iki revit versiyonundada acilacagi icin bana mantikli bir cozum yolu olabilir gibi geliyor.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report