Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Radye Temel Nasıl Çizilir ?

3 YANIT 3
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
Anonymous
2399 Görüntüleme, 3 Yanıt

Radye Temel Nasıl Çizilir ?

Arkadaşlar radye temel çizimini nasıl yapıyorsunuz ?

3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
ulasdeniz
cevap verdi: Anonymous

Döşeme ile yapıyoruz. gerektiğinde Structral floor elemanı kullanılır. aynısıdır, sadece structural seçeneği etkindiv ve analitik modeli vardır.

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Mesaj 3 / 4
Anonymous

Peki footing veya foundation komutlarını ne için kullanacağız ? Footing ve foundation un birbirinden farkını da merak diyorum açıkçası.
Mesaj 4 / 4
ulasdeniz

Slab aslında daha doğru. Aslında doğrusu Slab. Ben structural floor ile slab'ı karıştırdım galiba. Revit'te Yapısal olarak aynılar fakat kategorileri farklı. Foundation ise farklı bir eleman, perde duvar kolon gibi elemanların temelde altlarına yerleştiriliyor. belli bir genişliği ve yüksekliği ile baskı alanını genişleterek yükü daha geniş bir alana yayıyor. fakat bu radye temelde kullanılmıyor.

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report