Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Cut Profile

3 YANIT 3
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
halilturan
674 Görüntüleme, 3 Yanıt

Cut Profile

Cut Profile komutunu kullanıyorum ama o komutla yaptıgım yerin çizgi kalınlığını değiştiremiyorum bunu nasıl yapabilirim. Teşekkür ederim

3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
ulasdeniz
cevap verdi: halilturan

Cut profile ilişik olduğu elemanın özelliklerini alır. resimde duvar ve döşeme birleşim çizgisine tanımlanmış cut line duvar özellikerini alıyor. bir şekilde gerekli düzenlemeleri üzerine çizgiler çizerek yapmanız gerekebilir. Lineworks bbu durumda çalışmıyor bilginiz olsun.

Capture.JPGCapture1.JPG

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Mesaj 3 / 4
halilturan
cevap verdi: ulasdeniz

Ben böyle bir bitişte kullanıyorum (çatı bitişi) tam ne yapmam gerektiğini anlamadım 

normal hali ve benim yapmış olduğum hali attım

Mesaj 4 / 4
ulasdeniz
cevap verdi: halilturan

Bu detay gerçekten zor bir örnekmiş. bunda cut profile ile kontrol etmek çok zor. çatının kenar detayını değiştirdim. lineworks ile uç çizgiyi gizledim. çizgilerle bir kaç detay çizmeye çalıştım ama üzerine çalışmak gerek. sıkıştığınız zaman, linework, annotation line, filled region, masking region araçları kurtarabilir. cut profile çizgi kalınlığı kontrolü sağlamıyor. eksiklik. 

Capture.PNGCapture2.PNGCapture3.PNG

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report