Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Revit Dynamo: Uzay Çerçevesini Modelleme

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
Anonymous
743 Görüntüleme, 2 Yanıt

Revit Dynamo: Uzay Çerçevesini Modelleme

Herkese merhaba! Doğru yerde mi soruyorum bilmiyorum ama çözmesi gereken bir problemim var. Aşağıdaki resimdeki gibi çatısı olan bir proje yapıyorum ve revit ve dinamo ile nasıl modelleneceğini bilmiyorum. Eğrileri değiştirmenin bir tür hesaplama işi olduğunu görüyorsunuz, bu nedenle böyle bir şey oluşturma adımlarını söyler misiniz ???

örnek.jpg

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3
bedirxn
cevap verdi: Anonymous

İlk adımda Mass ortamında geçi yapıp modelinize uygun adette referans düzlemleri oluşturun.

Daha sonra bu düzlemlere, elde etmek istediğiniz modele uygun eğrisel profiller çizin.

Çizdiğiniz tüm profilleri seçip Mass Yüzey oluşturun.

Oluşturduğunuz Mass Yüzeyi modele uygun olacak şekilde bölün (Divide Surface)

İkinci adımda ise Generic Model Adaptive Family Çalışma Şablonu oluşturun.

(bkz. https://www.modelical.com/en/gdocs/adaptive-components/)

Şablon içinde Böldüğünüz Mass Yüzeyine uygun olacak nokta sayısında Uzay Kafes Modelinizi oluşturun.

Son olarak Mass Yüzey ile Adaptive Model elemanını uygun noktalardan birleştirin.

Uzay kafes sistemler için Dynamo'da size pratiklik sağlayacak LunchBox adında bir paket mevcut.

Tüm bunlara ek olarak bu paketi de incelerseniz faydalı olacağını düşünüyorum.

(bkz. https://provingground.io/tools/lunchbox/)

DynamoDynamo

Mesaj 3 / 3
borakin1
cevap verdi: Anonymous

Merhaba;

Bence dynamo olmadan da yapabilirsiniz bunu

1- Referans düzelemi için referance line ile görünüş ve ya kesitten çizgileri çizin

2-Uzay kafes familysi üretin

3-Çatı kapması family üretin

4-referans düzelemini eşit parcalara bölün ve uzat kafes ile catı kaplamasını bu parçalara yerleştirin.

4 adımda özetlediğim işlem elbetteki çok detaylı ancak ana çerçevede bu şekilde yapabilirsiniz. dynamo ile (bilmiyorsanız) yapmaya çalışmak süreç kısa ise öğrenme süresini de gerektireceği için revit ile halletmek sizin için daha hızlı olacaktır.

EESignature

Bora AKIN
Mimar
Twitter | LinkedIn

Verilen cevap sizin için çözüm mü? Eğer çözüm ise  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  veya BEĞEN Kudos.jpg butonu ile ödüllendire bilirsiniz.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report