Revit & Construction Cloud - Tüm Ürünler - Türkçe
Tüm Revit ve Construction Cloud ürünleri forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Revit ve Construction Cloud ürünleri konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Perde Kolon

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
serhatergindogan
597 Görüntüleme, 2 Yanıt

Perde Kolon

Merhaba

ekte, yapmaya çalıştığım bir modeli paylaşıyorum. Bu modelde b/h=1/6 özelliğinden dolayı bu şartlara sahip düşey taşıyıcı elamanları srtuctural wall olarak tanımladım. Ancak kesti aldığım  noktada da görüleceği üzere bir sorunla karşılaştım.Properties sekmesinde kesitte görülen elamana ait veriler normalken, kesitte boyu olması gerekenden az

Kiriş, perde duvar birleşimleri de  çok normal gelmedi. Ekteki modeli bu noktalara göre inceleyip bilgi veren olursa sevinirim.

Not: Join işleminde D’BİM TOOLS adlı firmanın bir eklentisini kullanıyorum.

@selmanyesil 

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3

Merhaba,

Perde duvar elemanınız "Highlighted walls are attached to, but miss, the highlighted targets"  hatası veriyor.Hatanın anlamı; duvarınız fiziksel olarak bir döşemeye yada çatı elemanına bağlanamıyor demektir.

Bu yüzden Perde boyunuz kısa kalmış ve düzgün join edilememiş.

Hatayı düzeltmek için duvarınızı seçtikten sonra show related warnings > Detach Targets > OK işlemlerini takip etmelisiniz

Untitled Project.gif

Selman YEŞİL

Selman YEŞİL LinkedinYoutube 

Mesaj 3 / 3

cvbnız için teşekkürler,evet bu şekilde halloldu.ekte farklı bir çzöüm yolu sunulmuş,onuda paylaşıyorum.Bilginize

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report