Topluluk
Abonelikler, Kurulum & Lisanslama - Türkçe
Autodesk Abonelikler, Kurulum ve Lisanslama Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Abonelikler, Kurulum ve Lisanslama konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Öğrenci sürümü sorunu - 30 günlük deneme

11 YANIT 11
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 12
Anonymous
26186 Görüntüleme, 11 Yanıt

Öğrenci sürümü sorunu - 30 günlük deneme

Merhaba autocad öğrenci sürümünü yüklerken bazı sorunlarım oluştu .Yardımcı olursanız memnun olurum .

1) Üyelik kaydımı şu linkten yaptım . Öğrenci üyeliği olduğunu düşünüyorum . Eğer değilse öğrenci kaydı yapmam için gerekli linki öğrenebilir miyim ? 

http://www.autodesk.com/education/home

2)Yukarıdaki linkten yaptığım kayıttan indirdiğim dosya şu şekilde iniyor . Dosyanın uzantısından öğrenci sürümü olduğumu düşündüm . -edutrial -

Screenshot_2.png

3)Dosyayı indirdikten sonra kurulum yapmaya başladım . Her şey düzgün bir şekilde ilerledi . Fakat kurulumun sonuna geldiğimde bana 30 günlük deneme sürümü verdi . 30  günlük deneme sürümünü aktive etmemi istediğinde ise şu çıkıyor :

Screenshot_3.pngClose dediğimde program açılıyor fakat 30 günlük deneme süresini geriye doğru saymaya devam ediyor . Benim indirdiğim program öğrenci versiyonu değil mi ? Eğer öğrenci versiyonu ise nasıl aktive edip 3 yıllık hakkımı kullanabilirim ? Öğrenci versiyonu değil ise de ne yapmam gerektiğini öğrenebilir miyim ? Her sürümde aynı olaylar tekrarlıyor . 

Teşekkürler ... 

11 YANIT 11
Mesaj 2 / 12
TuncayBAKKAL01
cevap verdi: Anonymous

Merhaba,

Antivirüs, güvenlik duvarı gibi koruma programlarını kapatarak denemeniz mümkün mü? Öğrenci lisansı başvurusu sonrası size verilmiş lisans kodları ile giriş yapıyorsunuz değil mi?

TuncayBAKKAL

AutoCAD Eğitmeni ve Danışmanı
AutoCAD ve Fusion 360 Görsel Eğitim
Fusion 360 Kitabı Çıktı!
http://www.tuncaybakkal.com
Instagram: @tuncay_bakkal
Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudos") ile ödüllendirin.

Mesaj 3 / 12
Anonymous
cevap verdi: TuncayBAKKAL01

Güvenlik duvarını ve antivirüs programımı kapatım yeniden yükledim fakat geriye doğru saymaya devam ediyor . 26 gün kaldığını söylüyor. Activate butonuna bastığımda yine aynı olumsuz yanıtı alıyorum .  Program açılıyor fakat başlıkta unregistered version yazıyor . Ve e posta hesabıma gelen kodlar sanırım öğrenci lisansıma ait kodlar . İçeriği şu şekilde bu e-postadaki kodları yazıyorum giriş yaparken ;

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Ne yapmalıyım ? 

Mesaj 4 / 12
Anonymous

Merhabalar,

Öncelikle Autocad Student versiyonu indirmeniz için mail hesabınızın doğruluğundan emin olun.

Ardından aşağıdaki link üzerinden eğer ki ekran alıntısı olan ürün 2017 versiyon ise , bu sefer Autocad 2016 olarak seçin.

Size bir seri numarası ve product key verecektir.

Bunu not alın.

Ardından indirip kurulum işlemine geçin. Sonra programı çalıştırdığınızda not aldığınız seri no ve product key ile aktif edip ardından da mail ve şifrenizle giriş yapınız.

http://www.autodesk.com.tr/education/free-software/autocad

Teşekkürler

Mesaj 5 / 12
Anonymous

Öğrenci hesabımdan indirdim . Öğrenci hesabımı açmak için kullandığım e mail ime gelen kodları kullandım . Sildim yeniden  yükledim autocad girişimi de aynı e mail den yaptım  ama yine aktive etmiyor . Connect now and activate seçeneğini işaretlediğimde yine aynı olumsuz yanıtı alıyorum .Altındaki seçenekte ise benden 16 adet kutucuğu doldurması gereken bir kod istiyor . O kod da bende yok . Ne yapacağımı bilemiyorum . Sorun nerede onuda bilemiyorum ve bana acil lazım . 

Olumsuz yanıttan kastım şu ekran ;Screenshot_3.png

Mesaj 6 / 12
Anonymous

Merhabalar,

Autocad programını çalıştırdığınzda "connect now" ve " I have an activition code" kısmı gözüken ekranı paylaşabilir misiniz?

Autodesk tarafından konuyla bir sorun bildirimi yapalım.

Teşekkürler

Mesaj 7 / 12
Anonymous

Screenshot_6.png

Bahsi geçen ekran bu. Dediğim gibi ilk seçeneği işaretlediğimde olumsuz yanıt alıyorum . 2.seçenekte ise benden 16 haneli bir kod istiyor . Olumsuz yanıt aldıktan sonra çıkış yaparkende şu çıkıyor . Belki faydalı olur diye paylaşıyorum ;

Screenshot_7.png

İlginize teşekkür ederim . Geri dönüşünüzü bekliyorum ... 

Mesaj 8 / 12
Hasan-ER

Merhabalar,

Bu  durum genellikle kullanıcı mail bilginizin Autodesk lisans bilgisiyle eşleşmediği durumlarda söz konusu olur.

Lisans Autodesk firmasından talep edildikten sonra en geç  2  gün içerisinde mail bilgilerinize tanımlanmış olur. Bu süre zarfında kullanıcılar 30 günlük deneme hakkını kullanır ve işlemleri yarıda kalmaz. Aradan 2 yada daha fazla süre geçtiyse bu durum Autodesk firmasındaki teknik arkadaşlara iletilmesi gerekir.

Not : Bu durum Güvenlik duvarı , Virüs programı ve bilgisayardaki yetkiler ile de alakalı olup kontrol edilmesinde fayda var. Kullanıcı Administrator yetkisine sahip olmasında fayda vardır.

Autodesk Çözüm Merkezi :

1) https://knowledge.autodesk.com/search-result/caas/simplecontent/content/autodesk--C3-BCr-C3-BCnleri-...

2) http://bot.autodesk.com/

3) Can you please send me your serial number and request code via Private Message (click on my camilo.lemos profile name and then on Send This User a Private Message)?

I'll help you activate your program.

Camilo Lemos   

Buradan Autodesk çalışanına direkt yazıp aktivasyon talebinde bulunabilirsiniz.

Saygılarımla,
Hasan ER

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.
Mesaj 9 / 12
Anonymous

gmailimle üyelik açmıştım iptal etmek istiyorum yardımcı olurmusunuz

Mesaj 10 / 12
Hasan-ER

Merhabalar, sorunuzun cevabı için aşağıdaki linkte yer alan işlem adımlarını yapınız. Sizlere yardımcı olacaktır.

Link : https://knowledge.autodesk.com/search-result/caas/simplecontent/content/autodesk-hesap-profilinizi-n...

Saygı ve Sevgilerimle,

Hasan ER

Teknik Müdür                                

Autodesk Gold İş Ortağı  ALTAR Teknoloji   

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.
Mesaj 11 / 12
ac_95

Sorunu çözdünüz mü? Bende aynı sorunla karşılaştım

Mesaj 12 / 12
nebioglu
cevap verdi: Hasan-ER

merhaba, iç mimarlık öğrencisiyim önceden autocadi öğrenci sürümü olarak indirip kullanmıştım. bilgisayarıma format atıldıktan sonra tüm programları tekrar yükledim. autocadi de 2019 olarak yükledim çalıştı. fakat sketchup sürümüm 2018 olduğu için dosyaları autocadden sketchupa import edemedim. ben de sildim. sadece autodesk desktop app kaldırılmasında hata veriyordu. yine de autocadi yükledim açılmadı. autodeski bilgisayarı güvenli modda açıp silebildim ve tekrar yükledim product key licence number mailime geliyor ama yükleme tamamlandıktan sonra benden o kodu istiyor giriyorum. onaylanıyor. programı açtığımda deneme sürümünüz bitmiştir diyor. 2 hafta sonra jürim var program çalışmıyor lütfen yardım edin

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report