Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Teknik Resim Çıkartırken Ballon numaralandırmada manuel müdahale etmek istiyorum

8 YANIT 8
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 9
3dselimkucuk
574 Görüntüleme, 8 Yanıt

Teknik Resim Çıkartırken Ballon numaralandırmada manuel müdahale etmek istiyorum

Herkese selamlar, Teknik resim çıkartırken ana sayfada ki ünite ekipmanlarını ballonlar ile numaralandırma yaparken manuel müdehaleye kapatıyor fusion 360. Tamamen ürün ağacına göre şekillenen bir sıralaması var ve bu işimize olumsuz yansıyor. Sırf bu yüzden teknik resimleri farklı bir programda çıkartıp müşterilerimize teslim ediyoruz. Fusion 360 ekibi ile bu konu hakkında iletişime geçmiştir fakat tam bir çözüm bulamamıştık. Bu konu hakkında bir ilerleme varmı bunu merek ediyorum. Bu problemi çözebilrsem tamamen bu programdan ilerlemeyi düşünüyorum.

Saygılarımla,

8 YANIT 8
Mesaj 2 / 9
Hasan-ER
cevap verdi: 3dselimkucuk

Merhabalar Sayın Kullanıcı,

Daha Autodesk forumlarında talebiniz dile getirilmiş.

https://forums.autodesk.com/t5/fusion-360-design-validate/why-can-t-fusion-360-allow-custom-balloon-... 

Autodesk Çalışanın verdiği cevap link içerisinde yer almaktadır. Autodesk Fusion 360 idea  kısmında talebinizi iletebilirsiniz.

https://forums.autodesk.com/t5/fusion-360-ideastation-archived/idb-p/125 

İleri güncellemelerde geliştirme ekibi bu özelliği dahil edebilir.

Saygılarımla,

Hasan ER

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.
Mesaj 3 / 9
3dselimkucuk

Hasan Bey selamlar bahsettiğiniz eski forumları inceledim ancak bir çözüm getirilmemiş sadece aynı problem dile getirilmiş.

Mesaj 4 / 9
Frkngnl

Merhabalar,

İsteğinizi yanlış anlamadıysam teknik resim çalışma alanındaki Tables>Renumber komutu isteğinizi karşılıyor olabilir. Balonlar oluşturulduktan sonra, Renumber komutu ile balonları tekrar seçerseniz, seçtiğiniz sıralamaya göre numaraları güncelliyor. Aynı şekilde parça listesinde de güncelleniyor parça numaraları. Eğer kastettiğiniz başka bir durumsa Hasan Bey'in de söylediği gibi idea station'a bir topic açabilirsiniz konu ile ilgili.

İyi çalışmalar.

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Mesaj 5 / 9
3dselimkucuk
cevap verdi: Frkngnl

o kısımdan tekrar numara sırasını değiştirmek istediğimizde sıralama bozuluyor yani ürün ağacında ki sıraya göre sıralama yapıyor. örneğin 1den başlayıp tek tek editlerken atıyorum 3e kadar normal revizyon yapıyorum sonra 4ü editlemek istediğimde misal 2 de 4 oluyor yani tamamen ürün ağacına bağlı bir numaralama yapıyor. Benim kastettiğim tamamen manuel bir şekilde 1den başlayıp 40lara 50lere kadar benim müdehalemle ilerlemek ama buna izin vermiyor. İlla ki bir yerlerde eski düzeltmelerim de bozuluyor. 

Mesaj 6 / 9
Frkngnl

Evet haklısınız komutun kullanımı çok pratik değil, düşük sayıda bileşen olduğunda sorun olmuyor ama söylediğiniz gibi 40-50 parça varsa her seferinde 1. parçadan sonuncu parçaya kadar bi sıralamayla seçim yapmak zor olabilir. Ya da  Şu anlık tek yöntem malesef bu, idea station'da bulunan benzer isteklere up vote yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar diliyorum.

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Mesaj 7 / 9

Ya da Phyton ile Fusion360 programlayarak yapabilirsiniz 🙂

Some worthwhile ideas
Copy Design should rename ilogic Rules too!
Why Nastran In-CAD doesn't have an SDK?IMPLEMENTED!

Tolgay Hickiran
Founding Partner
SignatureSignature

website
emailskypelinkedinyoutubeemail

Mesaj 8 / 9
KKizildemir

@3dselimkucuk merhaba,

https://apps.autodesk.com/FUSION/en/Detail/Index?id=5433700426186506446&appLang=en&os=Mac 

Bu uygulama işini görebilir. Açıklama kısmında şöyle bir açıklama var:
Build custom BOM tables for your drawing sheets.
Teknik resimler için özelleştirilmiş BOM tabloları oluşturun.

Kullanıcı yorumlarında da şöyle bir şey yakaladım:

Buck Beymer |September 26, 2019Verified Download(What's this?)

I use Fusion to create shop drawing packets for large assemblies and F360 is relatively useless when creating BOMs. This plugin fills that gap beautifully.

Deneme sürümü başlatarak kullanabilirsin.

İyi çalışmalar

Signature

website
emailskypelinkedinyoutubeemail
Mesaj 9 / 9
3dselimkucuk
cevap verdi: KKizildemir

Fusion 360 ekibi bu plugin eklentisini kurdular ve denedik ancak bunda da benzer sıkıntılar yaşamıştık. Anlaşılan henüz bunun için tam anlamıyla bir çözüm yok. Bekleyeceğiz umarım bu darboğazı en kısa sürede giderir teknik ekip. Çok teşekkür ediyorum ilginizden dolayı. Ben soruyu kapatıyorum daha fazla bilgi kirliliği yaşatmamak adına. Herkese çok teşekkürler.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report