Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Statik analiz contact türleri

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Anonymous
452 Görüntüleme, 1 Yanıt

Statik analiz contact türleri

Ekran Alıntısı.JPGArkadaşlar böyle bir çizimin statik analizini alacağım. Contactları otomatik olarak tanımlattırdım. Burada civata ile bağlanmış bağlantı elamnlarını görüyorsunuz. Bunları bonded mı yoksa rough olarak almak daha gerçekçi sonuçlar elde eder?

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: Anonymous

Merhaba Celil,

Burada rough yapmak daha gerçekçi sonuç verebilir ancak burdaki gibi içinde civata bulunan sistemlere Static Stress analizi yapmak için çok daha kolay başka bir yol var. Üstelik civatalar için kontak oluşturmana da gerek kalmıyor ve çok daha gerçekçi sonuç alabiliyorsun.


Constraints menüsüne tıkladığında, "Bolt Connector" adında bir komut göreceksin.


1.png
Bu komut ile tasarımındaki deliklerin kenarlarını seçerek oraya civata ekleyebilirsin. Deliğin büyüklüğüne göre otomatik olarak oluşturuyor.
2.png

Ayrıca burada gördüğün gibi civatanın iki başına da tek tıkla rondela ekleyebiliyorsun.3.pngCivataları oluşturman bittiğinde, birbirine civata ile bağlanmış parçalar arasına kontak atamana gerek kalmadığını göreceksin. 

Çalışmanda başarılar dilerim.

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report