Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

sketch'de çizgiler için neden kısıtlamalar var?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
umt.bulgur
471 Görüntüleme, 1 Yanıt

sketch'de çizgiler için neden kısıtlamalar var?

F360 için çok yeniyim ama bugüne kadar bu sorunu fark etmemiştim. Başka line dokunan yeni bir line çizdiğimde, taşımadan önce silmem gerektiğini söyleyen yada seçmem gereken kısıtlamalarla dolu bir durum. Bu durum neden kaynaklanıyor olabilir? Sadece varolan bir çizim dikdörtgen köşesinden bir çizgi çizip taşımak istiyorum. Neden kilitli?

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2

Merhaba,

 

Kısıtlamalar temelde ikiye ayrılıyor. Constrain bölümünden kendi isteğimizle atadıklarımız bir de otomatik constrainler var. Örneğin eğer bir line'ın başlangıç noktası olarak bir dikdörtgenin köşesini (yani bir noktayı) ya da orjin noktasını belirlerseniz bu çizgi buraya otomatik olarak çakışır. Eğer aradaki otomatik ilişkiyi kaldırmak istiyorsanız çakışıklık olan noktaya tıklayıp üzerinde ki constrain simgesine tıklayıp "delete" tuşuna basabilirsiniz. 

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın. Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.
Emre ŞAHİN
Mechanical Engineer
Sr. Technical Sales Specialist / Penta Technology
LinkedIn Twitter

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor