Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Sketch boyutları & Sketch ekleme

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
dogan.ferht
455 Görüntüleme, 1 Yanıt

Sketch boyutları & Sketch ekleme

Merhaba,

Çok basit bir sorun olup olmadığından emin olduğum için üzgünüm ama yepyeni ve bir öğreticiyi takip etmeye çalışıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=zS8dYA_Iluc (8-9 dakikaya kadar her şey yolunda)

sketch çizmeyi planladım, kapağın iç kısmına kesici uçlar ekliyorum 

ancak, çizim için eki çizdiğimde ve sonra boyutları değiştirdiğimde, çizim kapaktan uzaklaşıyor

Mavi haç kapaktan sketch çizgisi oluşturmaya çalışırken görünmediği için bir şeyi kaçırdığımı sanıyorum ama neyi yanlış yaptığımı çözemiyorum.

Doğru terminolojileri kullanmadığım için üzgünüm

Bir ekran görüntüsü ekledim.

LID FUSION360.jpg

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
berkiplikci
cevap verdi: dogan.ferht

Buradaki sorun muhtemelen genel olarak Sketchin tam olarak tanımlanmaması. Çizgilerin mavi olması bunu gösteriyor. Mavi çizgileri tutup hareket ettirmeye çalıştığınızda hangi yönde serbest olduklarını görebilirsiniz. Tamamen sabitlendiklerinde renkleri siyah olacaktır. 

Bunun için hareket ettikleri yönde de herhangi bir ölçü veya ilişki girerek tanımlı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Buradaki çizim için ben şöyle bir yöntem buldum:

Videonun ilk 30 saniyesinde Lid isimli componenti yani kapağı aktifleştiriyor.

Devamın 1. ve 2. dakikalar arasında da Project komutu ile kutunun çiziminden Lid'i oluşturuyor ve katılaştırıyor. Bu sketch Lid Componentinin sketchleri arasında "Sketch 1"

Kesici uçların çizimini yaparken bu Sketch 1'i görünür yaparsanız, kesici ucun ilk çizgisini çizerken kapağa tutunduğunu göreceksiniz. Böylece çizimin kapaktan ayrılmasını önleyebilirsiniz.

Sketch Palette.png

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report