Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Section analysis'de diğer yarıyı görmenin hızlı yolu nedir veya kesiti ters yöne nasıl çevirebilirim?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
mustamustafacansu
426 Görüntüleme, 1 Yanıt

Section analysis'de diğer yarıyı görmenin hızlı yolu nedir veya kesiti ters yöne nasıl çevirebilirim?

Section analysis de her zaman bir yarı görünüyor diğer yarı için hep yeniden işlem yapıyorum.(kopyala ve kopyada aç falan) Diğer yarıyı görmenin hızlı yolu nedir veya kesiti ters yöne nasıl çevirebilirim? kesitte ölçü almanın da bir yolu var mı?

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: mustamustafacansu

Merhabalar,

Kesit Analizinin amacı zaten parçayı seçtiğiniz plane ile keserek tek yarısını göstermek olduğu için o şekilde göstermesi gerekli. Diğer yarısını görmek isterseniz yeni bir kesit analizi oluşturmalısınız. Bunun için de kesit analizi oluştururken çıkan Rotate ikonu ile kesit planeini 180 derece çevirebilirsiniz. Kesit Analizler unsur ağacında Analysis klasörü altında kaydedileceği için dilediğiniz zaman görünürlüklerini değiştirerek aralarında hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Kesitte ölçü almanın direkt bir yolu yok, kesit aldığınız plane'e sketch açarak geometriyi oraya project edebiliriz, o şekilde sketch alabilirsiniz.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report