Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Proje yardımı: Ekstrüde edilmiş Eskiz Çizimi

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
mrat.t
559 Görüntüleme, 1 Yanıt

Proje yardımı: Ekstrüde edilmiş Eskiz Çizimi

Herkese Selamün Aleyküm, Kavisli bir yüzeyden bir tasarım çıkarmaya çalışıyorum (aşağıdaki resimlerde mavi renkle gösterdim). Ne yapmam gerektiğini biliyorum çizimi yansıtmak, yüzeyi bölmek ve kabartma yapmak için basın / çekin. Ancak birkaç sorunla karşılaşıyorum.

1: İzdüşümün başarısız olduğu (bir noktadan dolayı?) Hata alıyorum, ancak hatayı incelemeye çalıştığımda o noktayı bulamıyorum.

2- Yüzeyi daha küçük parçalarla bölebilirim - dairenin içi, yaprakların iç kısımları - ama hepsi bir arada değil. Bu bölünmüş satır satır satır yapmak zorunda olmamalıyım, değil mi? Bir fikri olan var mı?

IMG_6790.JPGIMG_6789.JPGIMG_6791.JPG

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: mrat.t

Merhabalar,

Öncelikle 1. Sorunuza Cevap vereyim, 

Fusion 360'da çizginin rengine göre Project komutlarını kullanarak oluşturduğunuz izdüşümlerin, ana çizime bağlı ya da bağlantısız olduğunu anlayabilirsiniz. Project komutlarını kullanırken, "Projection Link" komutu aktif haldeyken kullanırsanız. Oluşturduğunuz izdüşüme bağlı halde yansıtılır ve mor renkte görünür. 

Sanıyorum ki, izdüşümü aldıktan sonra asıl sketchte oynama yapmışsınız, bundan dolayı bağlı olarak aldığınız izdüşümde ana çizimdeki o noktayı görmediğine dair uyarı veriyor. İzdüşümü alırken altta gördüğünüz "Projection Link" komutunu inaktif hale getirip yapmayı deneyebilirsiniz. Alacağınız uyarıyı büyük ölçüde azaltacaktır.

66.PNG

 


İkinci olarak,

Yüzeyi çizdiğiniz sketch'e bölebilmek için o sketchi yüzeye project etmenize gerek yok. Düzlemsel olarak bir plane'e  çizdiğiniz sketchi "Split Body" komutu ile kullanarak kesebilirsiniz. Örneğin, altta küresel bir şekil ve bir desen oluşturdum. (Sketch mavi renkte çünkü linkli bir project kullanmadım) 

6666.PNG

 

 

Splitting Tool olarak sizin de istediğiniz gibi birden fazla sketch seçebiliyorsunuz. Ama benim tavsiyem, birbirine bağlı curveleri seçebildiğiniz sürece seçmeye devam etmeniz. Ayrı bir devamlı çizgi bütünü seçecekseniz, split body komutunu tekrarlamanız.  

Komutu sonlandırdığımda oluşan şekil:


777.PNG

 

İyi çalışmalar dilerim.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor