Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Performans için Fusion 360'daki ayarları en iyi duruma getirme

0 YANIT 0
Yanıtla
Mesaj 1 / 1
Hasan-ER
1038 Görüntüleme, 0 Yanıt

Performans için Fusion 360'daki ayarları en iyi duruma getirme

 

Konu:

Fusion 360, Modeller  üzerinde yakınlaştırıldığında yada döndürüldüğünde özellikle yavaş veya kararsız çalışıyor,  performansı veya kararlılığı artırmanın yollarını bulmak istiyorsunuz.

 

Sebepler:

Donanım yetersizliği ve detay tasarımlar yavaş performansa neden olabilir.

 

Çözüm:

Performansı iyileştirmek için, Yardım açılır menüsünden Grafik Tanılama komutunu seçin.

User-added image

Not: Grafik kartı ve ayar bilgileri sonraki diyalogda gösterilecektir. Çift grafik sistemindeyseniz,  ayrık grafik kartının kullanımda olduğundan emin olun. Windows'ta, grafik sürücülerini güncellemek de performansla ilgili sorunları çözmenize yardımcı olabilir. Çift grafik kart sistemlerinde sorunların teşhisi konusuyla ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıya bakın.

 

http://knowledge.autodesk.com/article/Poor-Performance-in-Fusion-360-on-laptops-with-dual-graphic-ca...

 

User-added image

 

Bu iletişim kutusunda, "Tüm efektlerin optimum performansı sağlayacak şekilde sınırlandır" seçeneğini işaretleyin (kontrol edin). Bu seçenek ile görsel efektler , optimum performans için Fusion 360'daki ayarları ve tercihleri otomatik olarak yapılandırır.

Not: Ekran kartı bilgilerini kopyalamak için Panoya Kopyala komutunu ( Copy to Clipboard ) kullanın. Bu bilgi, destek ekibine gönderilen yanıtların herhangi birine yapıştırılabilir.

 

Ek İpuçları:

* Yüksek sayıda bileşen içeren tasarımlar için Model Tarayıcı'daki Bileşenleri organize etmek için Bileşen Gruplarını kullanın

* Yalnızca Windows: Tercihler'de Genel Paneline gidin. Ekran kartı eski bir kart ise, Grafik Sürücüsünü DirectX 9'a indirin.

* Yalnızca Mac: Fusion 360 için pencerenin boyutunu küçültmeyi deneyin.

 

Yalnızca Windows

En iyi performans için tüm görsel efektleri ayarlama ;

1) Denetim Masası'nı açarak Performans Bilgileri ve Araçları'nı açın. Arama kutusuna Performans Bilgileri ve Araçlar'ı yazın ve sonuç listesinde Performans Bilgileri ve Araçlar'ı tıklayın.

2) Görsel efektleri ayarla'yı tıklayın. Yönetici izni gerekli Yönetici şifresi veya onaylanması istenirse, şifreyi yazın veya onay verin.

3) Görsel Efektler sekmesini tıklayın, En iyi performans için Ayarla'yı ve ardından Tamam'ı tıklayın. (Daha farklı  bir seçenek için Windows'un bilgisayarım için en iyisini seçmesine izin ver'i seçin.)

 

Saygılarımla,

Hasan ER

 

 

https://knowledge.autodesk.com/support/fusion-360/learn-explore/caas/simplecontent/content/performan...

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.
Etiketler (4)
0 YANIT 0

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor