Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

parçayı düzeltemedim

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
selinyildirim07
378 Görüntüleme, 1 Yanıt

parçayı düzeltemedim

merhaba aşağıdaki parça var elimde fakat bunu düzenleyip kutu gibi tek bir parça haline lazım fakat düzenleyemiyorum. Yani bu konuda yetersizim yardımcı olabilir misiniz. teşekkür ederim.

parça.jpg

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
iSuat
cevap verdi: selinyildirim07

İşiniz üzerinden aşama aşama anlatacağım

1. Zaman tünelinde Extrude den önceye gelin Patch moduna geçin. 
    tip3.png
  2. Extrude yerine Patch edin 
    tip4.png
  3. Her yüzeyi Tek tek yapmak yerine daha önce koyduğunuz Axis i kullanarak Create Circular Pattern komutuyla çoğaltın
    tip5.png
    tip6.png
  4. Stitch komutu ile yüzeyleri birleştirin(isteğinize göre). Dış taraf sarı kalırsa yüzeyin birini seçip Modify menüsünden Reverse Normal diyerek yüzeyi iç dış edin

5. Diğer Mirrorlama işlemini yeni Body (stitch yapmadıysanız hepsini seçip) üzerinden yapıp daha önce kullandığınız Axis çevresinde 180/5 derece döndürün
    Screenshot_1.png

6. Oluşturduğumuz parçaya(stitch yapmadıysanız parçaları) listeden sağ tıklatıp Move/Copy komutunu çalıştırın Aşağıdaki ayarlarla yeniden konumlandırın. İki Body yi de seçip tekrar Stitch yapabilir ya da ayrı ayrı et kalınlığı vermek için Thicken komutunu kullanabilirsiniz. Dosyanın son hali ekte
    tip9.png

20045468_10213976883035080_6987356436111018108_o.jpg

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report