Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Parçayı cnc için hazırlamakta yardım

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Anonymous
413 Görüntüleme, 1 Yanıt

Parçayı cnc için hazırlamakta yardım

Odunları kesmek için düz yataklı bir cnc projem var. Kam parçası ile ilgili bir sorunum var. ekli dosyada iki taraflı işleme için miller oluşturmak istiyorum. Bu şekilde parçada kayma olmadan doğru ölçüler ile işleme yapabileceğim. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
TuncayBAKKAL01
cevap verdi: Anonymous

Merhaba,

Belirttiğiniz gibi orda deliklerden pabuç ile bağlamanız durumunda terste kalan yüzeyleri, parçayı tesr çevirip 2 ayrı takım yolu ile işlemeniz mümkün olabilir. Yalnız uç kısım biraz sıkıntı gibi görünüyor. Multi eksen ile işlenebilecek bir yüzey. Ancak orada da parçanın her iki yüzü için takım yolu oluşturup aynı işlemleri tekrar etmek gerekebilir. Referans noktasını orta delik olarak verirseniz kayma olmadan işlem olur zannediyorum. Simülasyonu çalıştırıp görmekte fayda var.

TuncayBAKKAL

AutoCAD Eğitmeni ve Danışmanı
AutoCAD ve Fusion 360 Görsel Eğitim
Fusion 360 Kitabı Çıktı!
http://www.tuncaybakkal.com
Instagram: @tuncay_bakkal
Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudos") ile ödüllendirin.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report