Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Özel ölçü birimi tanımlamak

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
ncuhadar
425 Görüntüleme, 1 Yanıt

Özel ölçü birimi tanımlamak

     Fusionda yeni sayılırım. Hobi amaçlı öğrenci lisansım ile kullanıyorum. Sormak istediğim soru biraz basit kalabilir özür dilerim. Fusionda varsayılan olarak mm kullanılıyor bunu nasıl cm'ye çevirebilirim.

     Birde Asıl sormak istediğim. Özel bir ölçü birimi eklemek mümkün mü? Şöyle ki 16.26 cmlik kenarı olan küpler ile bir tasarım yapmak istiyorum. Bu ölçü benim için 1 birim olursa işlerim kolaylaşabilir.

     Teşekkür ederim.

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: ncuhadar

Merhabalar,

Sağ üstte isminizin yazılı olduğu sekmeye tıklarsanız "Preferences" seçeneğini göreceksiniz. Oradan Default Units > Design sekmesine gelerek kullandığınız birimiz değiştirebilirsiniz. 

1.PNG

 

Bunun dışında kendi biriminizi oluşturmak mümkün değil ama şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Modify > Change Parameters seçeneği ile açılacak bölüme kendiniz bir parametre oluşturabilirsiniz. "ozelbirim = 16.26" gibi bir eşitlik sağlarsanız bundan sonraki ölçülendirmelerinizde bir değer girmek yerine birim yazarsanız 16.26 mm olarak ölçülendirilecektir. Dimension girerken  "2*ozelbirim" yazdığınızda "32.52mm" olacak gibi düşünebilirsiniz, basit fonksiyonlar tanımayabilirsiniz bu sayede.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report